Borsa Yorumları

Başarılı Fonun Favori Hisseleri

March 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Başarılı Fonun Favori Hisseleri

Greenlight Capital’den David Einhorn, hedge fonunun geçen yılki piyasa bozgununda sektör üstü performans göstermesine katkıda bulunan bazı hisseleri desteklemeyi sürdürüyor.

Hedge fonunun en büyük satın alımı, 2022 kazananları arasında yer alan bir kömür hissesi olan CONSOL Energy (CEIX).

Çarşamba günü Scott Wapner, “Bu yıl ile gelecek yıl arasında hiç borçları yok ve bu yüzden o sermayeyi tekrar alarak geri döndürmelerini bekliyoruz.” diye konuştu. “Yani birkaç yıl içinde paramızın hemen hemen tamamını geri almayı umuyoruz.

Green Brick Partners (GRBK), Brighthouse Financial (BHF) ve CONSOL Energy (CEIX), 2022 sonu itibarıyla fonun en büyük alımlardan bazılarıydı.

Yeni yılda Einhorn, daha fazla bakıra ihtiyaç duyulmasını sağlayacak elektrikleştirme baskısından faydalanacağını öngördüğü Teck Resources (TECK) hisselerini elinde tutmaya kararlı. Bu görünüm göz önüne alındığında, bakır fiyatlarının orta vadede “yükselme” potansiyeli olduğunu belirtti.

Einhorn yaptığı açıklamalarda, özelleştirilmesi planlanan Atlas Air Worldwide (AAWW)’daki pozisyonunu terk etmeye başladığını vurguladı.

Einhorn bunun yanı sıra 4. çeyrekte Tenet Healthcare (THC)’de yeni bir alım pozisyonu açmıştı. Hastane işletmecisinin geçen yılki düşüş ve işgücü sıkıntısı gibi sorunlarla boğuşurken kazanç öngörülerini ıskalamasına karşın; Einhorn, tek haneli bir çarpanla işlem gördüklerini ve “görece istikrarlı ve resesyona dayanıklı” bir işletme olduklarını söyledi.

Başarılı Fonun Favori Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC