Borsa Yorumları

Barclays’a Göre Satın Alınacak Donanım Hissesi!

November 10, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Barclays’a Göre Satın Alınacak Donanım Hissesi!

Barclays’e göre, tüketici donanım sektöründe uzun vadeli bir yükselişe hazır olan Logitech (LOGI) hisseleri şu anda yatırımcılar için iyi bir alım fırsatı oluşturuyor. 

Banka, çarşamba günü şirketin notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI”, fiyat hedefini ise 65 dolar olarak belirledi. Bu fiyat hedefi 19%’u aşkın bir yükseliş anlamına geliyor. 

Analist Tim Long 9 Kasım tarihli bir bilgilendirme yazısında, “Oyun dünyasında daha kolay karşılaştırılabilir özelliklere ve bir değişim döngüsüne sahip olan Logitech’i, sektörde değeri en az bilinen aktör” olarak değerlendirdiğini belirtti. 

Long, “LOGI, seçkin CEO Bracken Darrell yönetiminde, PC bağlantılı tekil kategori anlayışından çoğul markalı ve çoğul kategorili bir bulut çevrebirim şirketine başarılı bir şekilde dönüştü. LOGI, 30 ürün kategorisinin üçte ikisinde pazar lideri konumunda.” ifadelerini kullandı.

Rüzgarı Arkasına Aldı!

Logitech’i gelecekte ileriye taşıyabilecek, görüntülü iş birliği ve video oyunları için cazip büyüme faktörleri gibi bazı olumlu rüzgarlar esiyor. 

Şirket ayrıca kreatiflik ve üretkenlik bağlamında, üretimden başlayarak satışa kadar üç basamağın tümünü kapsayacak şekilde en büyük pazar payını elinde tutma avantajına da sahip. Kablosuz oyun aksesuarları ve görüntülü iş birliği donanımlarının ortalamanın üzerinde kazanç sağlaması gibi olumlu bir karma geçiş de söz konusu. 

Long yazısında, Logitech’in “muazzam” bir marka farkındalığına sahip olduğunu, tasarım ve yeni buluşlar sayesinde pazar payını daha da artırabileceğini vurguladı. Bilgilendirme yazısına göre, büyümeyi destekleyebilecek güçlü kazanç fırsatları mevcut ve şirket güçlü bir bilanço tablosu ile istikrarlı bir sermaye getirisine sahip. 

Ayrıca hissenin sağlıklı bir seyir izleyerek yukarı yönlü ivme yapması, cari fiyatını giriş için cazip hale getiriyor. Bunun yanı sıra, şirketin yaklaşan tatil sezonunda tüm yıl gelirlerinin üçte biri kadar gelir elde etme öngörüsüne yönelik güvenini ortaya koyacak şekilde, 2023 yılının tümü ile ilgili beklentilerini yeniden doğrulaması gibi yakın vadede büyümeyi hızlandıracak ve hisseleri yukarıya taşıyacak faktörler de mevcut.

Düşüş Potansiyeli!

Elbette hisseleri aşağıya çekebilecek ve Barclays’in tahminlerini boşa çıkarabilecek potansiyel faktörler de var. 

Gelecekteki makroekonomik ortam, tüketici güvenini ve tüketim harcamalarını olumsuz yönde etkileyebilir. Bunun yanı sıra şirket, tüketici donanım pazarında artan rekabet ortamıyla karşı karşıya ve yenilikçi ürünler çıkarma konusunda yetersiz kalması halinde pazar payı azalabilir. 

Long, “Bu risklerin halihazırda iyi anlaşılmış olduğunu ve hisse fiyatlarına zaten yansıdığını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Barclays’a Göre Satın Alınacak Donanım Hissesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC