Ekonomi ve Finans Haberleri

Barclays: Ciddi bir Resesyon Olmadıkça FED 2023’te Faiz İndirmeyecek

May 8, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Barclays: Ciddi bir Resesyon Olmadıkça FED 2023’te Faiz İndirmeyecek

Wall Street’in büyük bir kısmı FED’e yıl sonuna kadar faiz indirimi çağrısında bulunurken, Barclays merkez bankasının ABD’de ciddi bir resesyon olmadıkça merkez bankasının yıl sonuna kadar faizleri sabit tutacağını düşünüyor. 

Barclays analistleri, “Faizler kapsamında ‘daha uzun süre daha yüksek’ sonucunun daha muhtemel ve kötünün iyisi olarak değerlendiriyoruz. FED, bariz bir şekilde hisse performansını olumsuz etkileyecek ciddi bir resesyon veya likidite sıkışması olmadığı sürece yıl sonuna kadar faiz indirmeyecektir.” yorumunu yapıyor. 

Asi çocuk Barclays: Barclays’in aksine genel olarak Wall Street’in 43,7%’si FED’in faizleri 4,25%-4,50% aralığına, 16,3’ü ise 4%-4,25% aralığına indirmesini bekliyor. 

Barclays: Ciddi bir Resesyon Olmadıkça FED 2023’te Faiz İndirmeyecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha