Borsa Yorumları

Barclays Bu Hissenin 20% Yükseleceğini Düşünüyor!

March 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Barclays Bu Hissenin 20% Yükseleceğini Düşünüyor!

Barclays’ten yapılan açıklamada, AVM işletmecisi Regency Centers (REG) hisselerini satın almanın tam zamanı.

Alışveriş merkezi GYO’sunun ilgi çekici büyüme eğilimi ve demografik bilgilerini göz önüne alarak hissenin cazip bir giriş noktasında olduğunu vurgulayan analist Anthony F. Powell, hissenin “SEKTÖRE PARALEL PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI”na yükseltti.

Powell dünkü bilgilendirme yazısında, “GYO’larda yaşanan son volatilitenin ardından, Regency (REG)’nin notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine çıkarıyoruz. Özellikle REG’in de odaklandığı yüksek gelirli kesimlerde markete dayalı alışveriş merkezi esasları cazibesini hâlâ koruyor. Aynı zamanda güçlü bir bilançoya sahip olan REG, şu anda Covid öncesi ve sonrasındaki fiyat / faaliyetlerden sağlanan fon oranı ortalamalarının altında işlem görüyor.” ifadelerini kullandı.

Regency Centers (REG) hisseleri, S&P 500’deki 3%’lük düşüşe kıyasla bu yıl 9%’dan fazla değer kaybetti. AVM işletmeciliği yapan GYO, 2022’de 17%’den fazla düşüş kaydetti.

Yine de, analistin 12 aylık ortalamada 70 dolarlık fiyat hedefi, hisselerin perşembe günkü kapanış fiyatı olan 56,69 dolara göre 23% daha yükselebileceğini gösteriyor. Hisse dün açılış öncesi işlemlerde yaklaşık 1% değer kazandı.

Barclays Bu Hissenin 20% Yükseleceğini Düşünüyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC