Borsa Yorumları

Bank of America’nın İlk Tercihi Costco!

November 23, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Bank of America’nın İlk Tercihi Costco!

Bank of America artan gıda enflasyonu sebebiyle Costco (COST)’u ilk tercih olarak nitelendirdi ve hisselerin şu anki seviyesinden daha yukarılara tırmanacağına dair beklentisini paylaştı.

Analist Robert Ohmes salı günkü bilgilendirme notunda, “Temel ve geleneksel marketçilik anlayışına karşı daha geniş SKU’ların (stok tutma birimi) güçlü değerleme ve fiyat pozisyonlarını göz önünde bulundurduğumuzda, yüksek gıda enflasyonu nedeniyle indirim mağazaları kanalının (Costco dahil) hisselerindeki artışın sürmesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tüketicileri perakendeciden düşük fiyatlı ürünler satın almaya yönlendiren enflasyon artışının etkisiyle, Costco bu yıl sektör üstü bir performans gösterdi. Bu yıl S&P 500 16% düşerken, perakende şirketinin hisseleri yalnızca 8% değer kaybetti.

Analist, gelecekteki fiyat artışlarının Costco’daki görünümü desteklemeye devam edeceğini öngörüyor. Üstelik Costco’nun, büyümesine destek olacak nitelikte bir talep patlaması yaşadığını da düşünüyor.

Ohmes, “İş verimindeki artışa ve metrekareye düşen satış oranındaki yükselişe dikkat edecek olursak, COST’un ABD’de mağaza sayısındaki artışı hızlandırmaya imkanı ve de ihtiyacı olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Analist, Costco’nun geçmişte her beş-altı yılda bir yaptığı gibi, önümüzdeki yıl üyelik bedelini yükseltebileceği yönündeki beklentisini de paylaştı. Costco, üyelik bedelini en son Haziran 2017’de yükseltmişti.

Analist, yatırıma dönüştürülmüş sermayeden gelen getirilerin “tüm zamanların en yüksek seviyesine” ulaştığına ya da başka bir ifadeyle Costco’nun sermayesini kârlı girişimlere ve yatırımlara nasıl yönlendirdiğine bakıldığında, hissenin cazip bir değerleme seviyesinde olduğunu ifade etti.

Analistin belirlediği 605 dolarlık fiyat hedefi, hissenin pazartesi günkü kapanış fiyatına kıyasla 15%’ten fazla yükselme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Bank of America’nın İlk Tercihi Costco!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC