Borsa Yorumları

Bank of America’nın Favori Seyehat Hissesi!

January 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bank of America’nın Favori Seyehat Hissesi!

Bank of America’ya göre, Booking Holdings (BKNG)’in son dönemdeki kazanımlarından sonra seyahat sektöründe diğer isimlere bakmanın zamanı geldi.

Analist Justin Post, son dönemdeki performansından sonra artık önünün yukarıya doğru çok fazla açık olmadığını düşündüğü Booking’in “AL” olan notunu “NÖTR” seviyesine düşürdü. Analist bunun yerine pazar payını geliştirebildiği takdirde hissesinin değer kazanabileceğine inandığı Expedia (EXPE)’yı tercih ediyor.

Post çarşamba günkü yazısında, “Asya’daki toparlanmayla ilgili tezimiz Booking için olumlu bir etken olarak gerçekleşmiş gibi görünüyor ve Çin seferi ilave bir yaz desteği sağlayabilir” ifadelerini kullandı.

Yatırımcılar hem Batı’da hem de özellikle Çin’deki yeniden açılmaya bağlı olarak Asya’da seyahat alanındaki toparlanmanın devam edeceğini tahmin ettikleri için Booking Holdings hisseleri bu yıl 19%’dan fazla değer kazandı. Seyahat hissesi, aynı dönemde 4%’ün üzerinde yükseliş kaydeden S&P 500’ün performansını geride bıraktı.

Analistin 2.250 dolardan 2.700 dolara yükselttiği fiyat hedefi, firmanın salı günü kapanıştaki fiyatına kıyasla 12% yükselebileceğine işaret ediyor. 

Analist ek olarak, dolar endeksinde son dönemde yaşanan güç kaybının sektör genelinde seyahat rezervasyonlarına fayda sağlayacağını tahmin ediyor. Post; Booking (BKNG), Expedia (EXPE) ve Airbnb (ABNB) için rezervasyon tahminlerini Wall Street konsensüs beklentisinin üzerine çıkardı.

Bu yıl 31%’den fazla değer kazanan Expedia ise çarşamba günkü işlemlerde genel olarak yatay bir seyir izledi. Hisse için “AL” notunu yineleyen Post, “seyahat alanında ciddi bir resesyon” riskinin daha düşük olduğunu belirtti.

Analist ayrıca Expedia’nın serbest nakit akışının artacağını ve pazar payı istikrara kavuştukça hisse geri alımına imkan vereceğini tahmin ediyor. Post’a göre, geliştirdiği uygulaması ile müşteri bağlılığı oluşturmaya odaklanmış durumda olan şirket, ileriye dönük olarak bu durumu kazanca dönüştürebilir.

Bank of America’nın Favori Seyehat Hissesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC