Borsa Yorumları

Bank of America’nın Favori 2024 Hisseleri

December 25, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Bank of America’nın Favori 2024 Hisseleri

Diğer yatırım bankalarının ardından sıra Bank of America’ya geldi. Analistler, 2024 için favori hisselerini paylaştı. 

Aşağıdaki şirketlerin zorlu bir makro ortamda hayatta kalabilmek için iyi konumlandığını düşünen BofA analistleri, bu hisselerde 2024’te de yüksek artışlar bekliyor. 

Şimdi, bu hisseleri keşfetme zamanı!

✈️ General Electric (GE) – Harika Bir Havacılık Yatırımı

General Electric’i “harika bir havacılık yatırımı” olarak tanımlayan Bank of America analisti Andrew Obin, GE’in iş kollarını ayırma faaliyetlerine devam ederek 2024’te bir büyüme ivmesine gireceğini söyledi. 

Şirket, enerji ve yenilenebilir enerji segenti Vernova’nın ilkbaharda gerçekleşmesi beklenen bölünmesine hazırlanıyor ve Obin bunun GE Havacılık ve Uzay biriminin yeniden değerlenmesine yol açabileceğini söylüyor:

Havacılık ve Uzay’da artan kârlar ve Yenilenebilir’de azalan zararlar sayesinde 2024’te yıllık 59% hisse başına kâr büyümesi öngörüyoruz.

Şirket hissesi bu yıl 90%’ın üzerinde yükseldi ancak Obin, “ABD politikası kritik sektörlerin ve yeni pazarların yeniden şekillenmesini desteklediği için hisselerin daha fazla hareket alanı olduğunu” belirtiyor:

GE’nin kapsamımızdaki en hızlı kazanç büyümesine sahip olacağını ve nisan ayında saf bir havacılık hissesi haline geleceğini tahmin ediyoruz.

🚂 Union Pacific (UNP) – Bin Yılda Bir Görülen Yükseliş

Bin yılda bir kez görülen bu yükselişe katılın” diyen analist Ken Hoexter, Union Pacific’i 2024 için en iyi hisse olarak seçti.

Hoexter, demiryolu hissesi için olumlu katalizör sıkıntısı olmadığını bu nedenle yatırımcıların şimdi yatırım yapması için uygun bir zaman olduğunu belirtti ve “Yeni CEO Jim Vena, Union Pacific’teki kültürü hızla değiştiriyor, hizmeti hızla geliştiriyor ve hacimler bugüne kadarki dördüncü çeyrek hedeflerimizi aşıyor.” dedi. 

Analist, Union’ın beş yıldır görülmemiş hizmet seviyelerinde faaliyet göstermesiyle birlikte “hizmet, geniş çaplı bir iyileşme gösteriyor” diyor ve ekliyor:

Bunun, faaliyet marjlarının bizim ve Wall Street’in hedeflerini beklenenden daha hızlı aşmasını sağlayacağına inanıyoruz.

Analist, ocak ayından bu yana 17% yükselen UNP’nin hedef fiyatını da 264 dolardan 271 dolara yükseltti. 

☎️ AT&T (T) – Müşteri Kaybı Yavaşlıyor

Analist David Barden, “AT&T kablosuz pazara giriş stratejisini yenilediğinde, bağlantıya yeniden odakladığında, çekirdek olmayan varlıkları elden çıkardığında, temettüyü kestiğinde ve abone büyümesini yeniden elde ettiğinde şüphecilik için bir zaman vardı.” diyor. 

Hisse, o zamandan bu yana uzun bir yol kat etti ve bu gelişim analistin telekom devini 2024 için en iyi fikir olarak seçmesine yol açtı.

Barden, “Faiz, vergi, amortisman ve itfa öncesi kâr büyümesi ve düşen yatırım harcamaları, artan serbest nakit akışını, iyileştirilmiş temettü kapsamını ve borçlanmanın azaltılmasını destekleyecektir.” yorumunu yapıyor.

Analist, iyileştirilmiş müşteri hizmetleri ve ağın, müşteri kaybının yavaşladığı anlamına geldiğini söyledi. Bunun da şirketin fiyatları yükseltmesine olanak sağlayacağını sözlerine ekledi.

🛍️ Amazon (AMZN) – Marj Genişlemesi Sürecek

Amazon’un favori e-ticaret hissesi olarak tahtını korumaya devam ettiğini belirten analistler, şirketin bölgesel lojistik ağı, artan reklamcılık fırsatları ve büyüyen AWS gelirleriyle 2024’te marj genişlemesini sürdürmek için iyi bir pozisyonda olduğunu düşünüyor.

BofA, “Kuzey Amerika perakende sektörü için, 2024 yılında 5% faaliyet kâr marjı ve lojistik ağının kullanımının artması ve reklam büyümesi ile yukarı yönlü bir gelişme öngörüyoruz.” ifadelerini kullanıyor.  

Bank of America’nın Favori 2024 Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC