Borsa Yorumları

Bank of America’nın 2. Çeyrek için Seçtiği Hisseler!

April 6, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Bank of America’nın 2. Çeyrek için Seçtiği Hisseler!

Piyasalar ilk çeyrekte ABD’deki banka iflasları ve süregelen faiz artışı endişelerine rağmen yükseldi. 

S&P 500, Dow Jones Sanayi Endeksi ve Nasdaq ilk çeyrekte sırasıyla 7%, 0,4% ve 16,8% değer kazandı.

Hatta Bank of America baş yatırım stratejisti Michael Hartnett müşterilerine gönderdiği bir notta, yılın ilk çeyreğinde yatırımcıların rekor 508 milyar dolar değerinde varlığını nakde çevirdiğini belirtiyor.   

Yılın ikinci çeyreğine girerken, Bank of America da bu dönemde dikkat edilmesi gereken hisseleri bir listede toplamış. Dilersen bu listeye birlikte bakalım. 


LİSTEDEKİ ŞİRKETLER:

FedEx (FDX)

Lamb Weston Holdings (LW) 

Netflix (NFLX)

Progressive (PGR)

UnitedHealth (UNH)

Bank of America analistleri UnitedHealth’i (UNH) önemli bir kısa vadeli hisse olarak değerlendiriyor. Analistlere göre UnitedHealth hissesi; ölçeği, çeşitliliği ve giderek büyüyen Medicare (ABD sağlık sigortası) pazarına olan aşinalığıyla makroekonomik belirsizliklere dayanabilme konusunda iyi konumlanmış durumda. 

Banka, UnitedHealth hissesi için 650 dolar hedef fiyat belirledi. Araştırma analisti Kevin Fischbeck, yazdığı bir notta şu yorumu yapıyor:

“UNH’nin ölçeği; sigorta, teknoloji ve eczacılık platformları üzerinden uyguladığı maliyet ve operasyonel birliktelik ile şirkete zorlu ekonomik şartlarda bile çift haneli hisse başına kazanç elde etmeye devam edecek özel kaldıraçlar sağlıyor.” diyor.

Bankanın seçtiği bir diğer hisse de geçen yılki güçlü performansını sürdüren Lamb Weston (LW). Şirketin hisseleri, yılbaşından bu yana 16% arttı. 

Lamb Weston hissesi beklentileri de oldukça güçlü. Bank of America analisti Peter Galbo, Lamb Weston için 12 aylık ortalama 115 dolar hedef fiyat belirlemiş.

“Restoran talep/trafiği (LW satışlarının yaklaşık 85%’ini oluşturuyor) yılın ilk iki ayında güçlüydü” diyen analist Galbo, “Buna ek olarak, LW sınıfının en iyisi niteliğinde bir fiyatlama gücü sergiliyor ve ilkbahar/yaz başında uygulamaya başlamak üzere ek fiyat artışları planlıyor.” ifadelerini kullandı. 

Bank of America analistleri ayrıca Lamb Weston’ın mali üçüncü çeyrek gelir açıklamalarının beklentileri aşmasını bekliyor. Galbo, bu dönemde şirketin organik satışlarında 21,6%’lık bir artış öngörüyor.

Bank of America’nın 2. Çeyrek için Seçtiği Hisseler!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC