BIST Şirket Haberleri

Bank of America, Tüpraş’ın Hedef Fiyatını Yükseltti

January 12, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Bank of America, Tüpraş’ın Hedef Fiyatını Yükseltti

Bank of America, Tüpraş için hazırladığı araştırma raporunu yayınladı.

Raporda 608 TL ile hedef fiyat güncellemesi yapan Bank of America, 29% getiri potansiyeliyle Tüpraş için tavsiyesini ‘AL’ olarak yineledi.

Bank of America, raporda özellikle güçlü bilanço beklediğini ve şirketin 18%’in üzerinde temettü verimine ulaşacağını belirtti.

HSBC Global ise geçtiğimiz günlerde Tüpraş için 340 TL hedef fiyat belirlemişti. Bank of America bu raporun aksine bir hedef fiyat belirlemiş oldu.

2022 yılını güçlü bir bilançoyla kapatmayı hedefleyen Tüpraş, 3. çeyrek verilerine göre geçtiğimiz seneye kıyasla net dönem kârını 1.117% artırarak 23.4 milyar TL’ye yükseltti.

Şirket 2022 yılı 4. çeyrek bilançosunu ise 8 Şubat 2023 tarihinde açıklayacağını duyurdu.

Ayrıca bakınız; Tüpraş Hisse Hedef Fiyat

Bank of America, Tüpraş’ın Hedef Fiyatını Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı