Borsa Yorumları

Bank Of America Analistlerinin Hisse Seçimleri!

October 19, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Bank Of America Analistlerinin Hisse Seçimleri!

BofA analistleri, hava yolları ve tüketim ürünü şirketleri gibi bazı şaşırtıcı hisseler dahil olmak üzere bir dizi sektörün OPEC+ politikasının ardından canlanabileceğini düşünüyor.

Analistlere göre, “Yüksek petrol fiyatları yüksek enflasyon anlamına geliyor. Bu da piyasanın beklemediği şekilde birden fazla sektörde önümüzdeki sene daha fazla marj baskısı olacağını gösteriyor. Yüksek enerji fiyatlarına ve ikincil etkilere maruz kalan sektörler şunlar: Petrol ve Gaz, LNG, Kamu Hizmetleri, Alternatif  Enerji, Nükleer Enerji, Hava Yolları ve Perakende”. 

Analistlerin seçtiği bazı hisseler:

 ABD petrol ve gaz: PBF Energy (PBF), Valero (VLO), Chesapeake (CPK)

 Avrupa petrol ve gaz: Shell, TotalEnergies

 Yenilenebilir enerji: NextEra Energy (NEE), FirstSolar (FSLR)

Her ne kadar hava yolları genellikle yüksek yakıt fiyatlarından olumsuz etkilense de, BofA, yakıt yatırımı yapan yegane kuruluşlar olmaları sebebiyle iki ulaşım şirketinde “AL” notunu koruyor: Southwest Airlines (LUV) ve Alaska Air Group (ALK). 

Ayrıca analistler American Airlines ve United Airlines’ın yüksek fiyatlı yakıt ortamında en yüksek riskli olabileceği vurgulanıyor.   

Bankadan yapılan açıklamada, “Harcama gücü azalacak; harcamaların büyük bölümü temel gereksinimlere ayrılacağı için isteğe bağlı ürünlere olan tüketici talebi etkilenecek” denildi. 

BofA ayrıca, “Tipik olarak yüksek ve hızla yükselen gaz fiyatının olduğu ortamlarda en ciddi baskıları, en düşük gelir segmentindeki müşterilere en fazla maruz kalan perakendeciler görür” diyor. Bankanın analistleri, Dollar General ve Dollar Tree gibi perakendeciler için “Düşük Performans” derecelendirmesini sürdürüyor.

Bank Of America Analistlerinin Hisse Seçimleri!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı