Borsa Yorumları

Bank of America Analistlerinin 2023 Favorileri!

February 1, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Bank of America Analistlerinin 2023 Favorileri!

Hisse senetleri yıla ateşli bir başlangıç yaptı. Bank of America analistleri, portföylerinde “AL” notu ile tavsiye ettikleri bazı hisselerin bu ivmeyi 2023’ün geri kalanında da sürdürebileceğini düşünüyor.

Analistlerinden 2023 için favorilerini belirlemelerini isteyen Bank of America bir favori listesi hazırladı. Analistlere göre bu şirketler bu yıl iyi performans göstermeye hazır. Kurumdan yapılan açıklamada, bu listenin kıdemli araştırma analistleri tarafından yapılan “gayri resmi araştırma” sonucunda derlendiği ve çeşitli sektörleri kapsadığı belirtildi.

Raytheon Technologies (RTX)

Raytheon ve United Technologies’in birleşmesinden doğan Raytheon Technologies (RTX), havacılık ve savunma sektöründeki “önemli genişliği ve derinliği” göz önünde bulundurularak listeye alındı.

Bank of America’nın belirlediği hisse başına 120 dolarlık fiyat hedefi, salı günkü kapanış fiyatının 20% üstüne işaret ediyor. Raytheon hisseleri geçtiğimiz 12 ayda 10% değer kazandı. Bununla birlikte hisse yılın başından bu yana yaklaşık 2% değer kaybetti.

Amazon (AMZN)

Bank of America’nın “e-ticaretteki küresel büyümeden ve bulut bilişim gibi diğer seküler eğilimlerden kazanç sağlamak için iyi bir yapılanmaya sahip” şeklinde nitelendirdiği Amazon (AMZN) da listede yer alıyor. Kurumun hisse için öngördüğü 135 dolarlık fiyat, salı günkü kapanış fiyatının 31% yukarısını gösteriyor. 

Deckers (DECK)

Hoka ve Ugg ayakkabı markalarını da içeren güçlü marka portföyü sayesinde ayakkabı tasarım ve perakende şirketi Deckers (DECK) da listede kendine yer buldu. 

Analist Christopher Nardone yazıda, “HOKA markasının bilinirliğindeki hızlı yükseliş, UGG’nin pazar payındaki ılıman artış ve hisse geri alımları sayesinde DECK’in hisse başına gelir açısından önemli bir büyüme fırsatı yakaladığına inanıyoruz” ifadelerine yer verdi. 

Bank of America’dan kasım ayında yapılan açıklamada, Hoka’nın Deckers için doruk noktası olduğu ve bu koşu ayakkabısı markasının sağladığı gelirin 2025’e kadar 2,2 milyar dolara ulaşacağının tahmin edildiği belirtilmişti. 

Domino’s Pizza (DPZ)

Dünyanın en büyük pizza şirketi olan Domino’s Pizza (DPZ)’nın Bank of America listesinde bulunma sebebinin vadettiği büyüme potansiyeli olduğu bildirildi. 

Analist Sara Senatore yazıda, “DPZ’nin büyük hacmi, ilk hamle avantajı ve hem ABD’de hem de uluslararası arenada büyüme açısından önünün açık olması sebebiyle hızla büyüyen pizza segmentinde kazanan isimlerden biri olmayı sürdüreceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Ferrari (RACE)

Bank of America lüks spor araba üreticisi Ferrari (RACE)’nin “güçlü mali performansı, maddi olmayan marka değerinin önemli seviyede oluşu ve tamamen lüks statüsü sayesinde benzersiz bir değer” olduğu görüşünde. Kurumdan yapılan açıklamada, Ferrari’nin marka değerinin araç satışları dışındaki gelirde önemli bir faktör olduğunun altı çizildi. 

Bank of America Analistlerinin 2023 Favorileri!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC