Borsa Yorumları

Bank of America: Altın ETF’leri Almanın Tam Zamanı

May 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bank of America: Altın ETF’leri Almanın Tam Zamanı

Bank of America’ya göre külçe altın inatçı enflasyona karşı ideal bir koruma sağlarken, altının cazibesi artıyor. 

BofA analisti Jared Woodard, altın için “nadir bir stagflasyon kalkanı” tanımını yaptı ve “Finansal varlıklar negatif reel getiriler sağladığında altın sahibi olmanın önemi öne çıkıyor.” dedi. 

Altın vadeli işlem kontratları bu yıl 8%’in üzerinde arttı ve yatırımcıların zayıflayan ekonomik görünüm karşısında güvenli liman arayışlarıyla ons altın fiyatı 2 bin doları gördü. 

Bank of America, bu değerli metalin finansal varlıklardaki düşüş karşısında daha da cazip bir yatırıma dönüştüğünü düşünüyor. 

Woodward, “Kurumsal getiriler düştüğünde, Hazine tahvilleri fazla değerlendiğinde, nakit enflasyon karşısında gerilediğinde ve büyük para birimleri değer kaybettiğinde altının spekülatif olmayan duruşu önemli bir özellik.” yorumunu yapıyor. 

Bank of America’nın gözüne çarpan altın ETF’leri ise şöyle: 

  • iShares Gold Trust Micro (IAUM)
  • SPDR Gold MiniShares Trust (GLDM)
  • abrdn Gold Shares ETF (SGOL)
  • iShares Gold Trust (IAU)
  • SPDR Gold Shares (GLD)

Bank of America: Altın ETF’leri Almanın Tam Zamanı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC