Borsa Yorumları

Bakır, Zayıf Çin Verileriyle 6 Haftanın En Düşük Seviyesini Gördü

August 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Bakır, Zayıf Çin Verileriyle 6 Haftanın En Düşük Seviyesini Gördü

Bakır fiyatı, en büyük tüketicisi olan Çin’in sanayi üretimi verilerinin beklentilerin altında kalması ve ülke genelinde emlak sektöründeki yatırımların düşmesinin ardından kötüleşen talep görünümünün etkisiyle geriledi.

Londra Metal Borsası’ndaki gösterge bakır, 29 Haziran’dan bu yana en düşük seviyesi olan 8.163,9 doları gördükten sonra, TSİ 17.10’da hafif toparlanarak metrik ton başına 8.291,5 dolar oldu.

Bu arada, bakır sektörü ve bu alanda faaliyet gösteren isimler hakkında daha fazla bilgi almak istersen seni şu içeriğimize alabiliriz. 

Bakır, Zayıf Çin Verileriyle 6 Haftanın En Düşük Seviyesini Gördü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq