Borsa Yorumları

Baird Analistlerinin 2024 Yılı İçin Favori Hisseleri Belli Oldu

December 28, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Baird Analistlerinin 2024 Yılı İçin Favori Hisseleri Belli Oldu

ABD borsalarında son dönemde bir düşüş trendi var ancak yeni yıla girerken bazı analistlere göre öne çıkabilecek şirketler de var. Baird analistleri 2024’te bazı şirketlerin diğer şirketlere kıyasla daha iyi performans gösterebileceğini düşünüyor.

Analistler, yakın zamanda 2024 yılına yönelik favori hisselerinin olduğu bir liste yayınladı. Listede yer alan şirketler:

  • Nvidia (NVDA)
  • Yum! Brands (YUM)
  • On Holding AG (ONON)
  • L3Harris Technologies (LHX)
  • Planet Fitness (PLNT)

📌 Nvidia 

Analistlerin listesinde, artık neredeyse her listede gördüğümüz Nvidia da yer alıyor. Bu yıl 237%’den fazla artış gösteren Nvidia için analist Tristan Gerra, 750 dolarlık bir hedef fiyat tahmininde bulunuyor. Bu artış, Nvidia’nın güncel fiyatına kıyasla yaklaşık 54%’lük bir artışa işaret ediyor. 

Analist, yayınladığı bir notta; “Nvidia, yapay zekâya yönelik talebin merkezinde yer alıyor fakat genel olarak yapay zekâ dalgası henüz emekleme aşamasında. Yapay zekâ sunucusu talep açığının en azından 2024 ortasına kadar devam etmesini ve bu çeyrekte talebin arzı yaklaşık 20% aşmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Analist Gerra, ayrıca Nvidia’nın “Grace Hopper Süper Çip”inin artık milyarlarca dolarlık yeni bir ürün grubuna dahil edilmeye başlandığını ve bunun şirketin gelirini daha da artıracağını belirtti.

📌 Yum! Brands 

Yum! Brands de Baird’in listesine giren bir başka şirket. Şirket daha çok, bünyesindeki KFC, Pizza Hut ve Taco Bell gibi restoran zincirleriyle biliniyor. 

Baird analisti David Tarantino, şirket için 152 dolarlık bir hedef fiyat tahmininde bulunuyor. Bu artış oranı da YUM’un güncel fiyatına kıyasla yaklaşık 17% artışa işaret ediyor. 

Analis, yayınladığı bir notta; bunun şirketin uzun vadeli büyüme görünümünden ve daha yüksek primi haklı çıkaran nispeten yüksek kazanç görünürlüğünden kaynaklandığını yazdı.

📌 On Holding 

İsviçreli ayakkabı üreticisi On Holding, son yıllarda kamuoyunun dikkatini fazlasıyla çekse de analist Jonathan Komp, gidilecek daha çok yol olduğuna inanıyor.

Komp, yayınladığı bir notta; “Şirket; koşu, outdoor, antrenman ve tenis gibi ürün gruplarını kapsayarak, yıllık 70 milyar doların üzerinde bir pazara hitap ediyor. Ayrıca şirket bugün hâlâ düşük marka bilinirliğine sahip fakat birinci sınıf bir küresel spor giyim markası haline gitme yolunda ilerliyor.” ifadelerini kullandı.

Analiste göre On Holding, 2023 yılını 46% gelir artışıyla tamamlamayı öngörerek sağlam bir performansa da yön verdi. Komp, şirketin önünde daha yüksek marjları ve 2024’te 25%’in üzerinde büyümeyi destekleyebilecek “çok güçlü bir potansiyelinin” bulunduğunu söyledi.

📌 L3Harris Technologies 

Baird, L3Harris Technologies’i “yeni yılın en iyi seçimi” olarak niteleyerek listesine dahil etti. Havacılık ve savunma şirketinin hisseleri ekim ayındaki en düşük seviyesinden bu yana yaklaşık 29% artış gösterdi.

Analist Peter Arment; olumlu uzun vadeli büyüme görünümünü ve marjını katalizör olarak göstererek şirket hisselerine 274 dolarlık bir hedef fiyat tahmininde bulunuyor. Bu artış, hisselerin güncel fiyatına oranla yaklaşık 31% artışa işaret ediyor. 

Analist; L3Harris’in Aerojet’i satın almasının şirkete önemli bir yükseliş sağlayacak bir gelişme olduğunu da belirtiyor. 

📌 Planet Fitness

Spor salonu franchise’ı alanında faaliyet gösteren Planet Fitness da Baird’ın listesinde yer alan bir başka isim oldu. Şirketin hisseleri bu yıl yaklaşık 7% düşüş yaşadı. 

Baird analisti Jonathan Komp, şirketin önümüzdeki yıllarda yeniden yükselişe geçeceğini ve bu yüzden bu yıl 7% değer kaybeden hissenin şu an yatırımcılar için cazip bir giriş noktası sunduğunu belirtti.

Analist, yazdığı bir notta; “Planet Fitness’ın franchise modeli, yüksek talep (özellikle Z Kuşağı tüketiciler için) ile büyüme özelliklerinin çekici bir kombinasyonunu sunuyor.” ifadelerini kullandı. 

Komp, şirket hisseleri için 80 dolarlık bir hedef fiyat tahmininde bulunuyor. Bu artış, hisselerin güncel fiyatına kıyasla yaklaşık 9%’luk bir artışa işaret ediyor.

Baird Analistlerinin 2024 Yılı İçin Favori Hisseleri Belli Oldu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC