Borsa Haberleri

Koç Holding’ten Yapı Kredi’de Hisse Alım Görüşmesine Yönelik Açıklama

April 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Koç Holding’ten Yapı Kredi’de Hisse Alım Görüşmesine Yönelik Açıklama

Koç Holding (KCHOL), Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) en büyük bankası First Abu Dhabi Bank PJSC’nin (FAB) Yapı Kredi’de (YKBNK) hisse alımı için görüşmelerde bulunduğuna yönelik çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Holding’ten yapılan açıklamada kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme bulunmadığı ifade edildi.

Körfez bankaları Türkiye’yi coğrafi yakınlığı, bankacılık sistemine aşinalığı ve 85 milyondan fazla nüfusu sebebiyle büyüme için potansiyel pazar olarak görüyor. BAE’de 54 banka 9,5 milyonluk ülkeye hizmet ediyor. Diğer yandan Bloomberg’e konuşan kaynaklara göre FAB’ın Türkiye’de birden fazla bankanın sahipleriyle de görüştüğünü bildirdi.

Daha önce Dubai merkezli Emirates NBD 2019’da Denizbank’ı 2,8 milyar dolara satın almıştı.

Koç Holding yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu değerlendirmeler sonucunda somut kararlar alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulunun II-15.1 Özel Durumlar Tebliğine göre gerekli açıklamalar yapılmaktadır. Bu kapsamda, medyaya yansıyan konuyla ilgili olarak Tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme bulunmamakta olup, iş bu açıklama yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine yapılmıştır.”

Koç Holding'ten Yapı Kredi'de Hisse Alım Görüşmesine Yönelik Açıklama

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT, AA