Borsa Yorumları

Az Bilinen Savunma Hissesi 40% Yükselebilir!

February 7, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Az Bilinen Savunma Hissesi 40% Yükselebilir!

Cowen’in küçük ve orta çaplı piyasa değerine sahip şirketler arasında 2023 yılı için ilk tercihi Havacılık ve savunma şirketi Moog (MOG.A).

Hisseyi bir dönüşüm hikayesi olarak nitelendiren analist Cai von Rumohr, “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesindeki hisse notunu yineledi ve 3 Şubat Cuma günkü kapanışa kıyasla 40% oranında daha yüksek bir fiyat hedefi belirledi. Analist, geçen yıl şirketin Operasyon Direktörü olan yeni CEO Pat Roch’un hisse senedi değerini artırmak için güçlü bir strateji belirlediğini de sözlerine ekledi. 

Von Rumohr pazartesi günkü bilgilendirme yazısında, “Çevresel, Sosyal ve Yönetişimsel hedeflere yapılan vurguya ek olarak yeni CEO; (1) ilave portföy oluşturma, (2) odaklanmış fabrikalar (tesislerin belirli üretimlere yoğunlaştırılması) ve (3) iş kolunu sadeleştirme yoluyla Moog’un kârlılığını artırmaya odaklanmış durumda olduğu” ifadelerini kullandı.

Analist yorumlarını şöyle sürdürdü: “Moog’un cazip niş pazarlardaki güçlü yapılanmasını göz önünde bulundurduğumuzda, bu stratejinin çok mantıklı olduğunu düşünüyoruz. Roche ayrıca ilkbahar sonu/yaz başı gibi yapılacak olan şirketin yatırımcı günü etkinliğinde, Moog’un üç yıllık hedeflerini masaya yatırarak yatırımcı tabanını genişletmeyi hedefliyor. RTX ve BA gibi diğer şirketlerin orta vadeli hedeflerini açıklayarak kazandıkları başarıya bakarsak, bu girişimin fırsatlar vadettiğini düşünüyoruz.” 

Cowen hissenin 122 dolar olan fiyat hedefini 131 dolara yükseltti. Kurum ayrıca 2023 için düzeltilmiş hisse başına kâr tahminini 10 sent artırarak 5,80 dolara yükseltti.

Az Bilinen Savunma Hissesi 40% Yükselebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC