Borsa Yorumları

Ayı Piyasasında Son Düzlük ve Yükselebilecek 3 Hisse!

February 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Ayı Piyasasında Son Düzlük ve Yükselebilecek 3 Hisse!

Main Street Research yatırım direktörü James Demmert, hisselerin ayı piyasasında “son düzlüğe girdiğini” ve yatırımcıların 2023’ün ikinci yarısını sabırsızlıkla beklemesi gerektiğini kaydetti.

Demmert şu an itibarıyla üç hisseyi beğeniyor.

Bu hisselerden biri, “ayı piyasasında almak isteyebileceğiniz iyi bir hisse örneği” olarak nitelendirdiği ilaç firması Novo Nordisk (NVO).

Şirketin dünya çapında “en büyük insülin sağlayıcısı” olduğunu ve “istikrarlı bir işletme” olduğunu sözlerine ekleyen Demmert şu ifadeleri kullandı:

“Böylesine tutarlı bir büyümeye göre makul orantıda tutarlı bir büyüme hikâyesinden bahsediyoruz. Esasında yatırımcılara ısrarla tavsiye ettiğimiz şey tam olarak bu: piyasanın bu zor zamanlarında temel tüketim malları, sağlık hizmetleri, kamu hizmetleri gibi esnek sektörlerden vazgeçmemek! Sıkıcı olsa da bu dönemi atlatmanızın tek yolu bu.

Demmert ayrıca, “gerçekten sağlam birkaç sektörden birinde” 6% temettü sağladığını ve çok makul fiyatlardan işlem gördüğünü belirttiği petrol devi Shell (SHEL)’i de beğeniyor.

Enerji segmentinin “başarılı” olduğunu kaydeden Demmert, Shell’in Çin’deki yeniden açılmadan ve Rusya-Ukrayna savaşının “olası bitişinden” kazançlı çıkacağını ifade etti.

Demmert son olarak, yurt içi temel tüketim malları sektöründe “resesyona dayanıklı” bir iş modeliyle Coca Cola (KO) hisselerine dikkat çekti. Şirketin enflasyonist ortamda ilerlemesine devam edebildiğini de sözlerine ekledi.

Ayı Piyasasında Son Düzlük ve Yükselebilecek 3 Hisse!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC