Borsa Yorumları

Ayı Bakışı: Bill Miller Tesla’da Short, Amazon’da Long!

Ayı Bakışı: Bill Miller Tesla’da Short, Amazon’da Long!
Google News Icon Takip Et

Tanınmış yatırımcı Bill Miller, son zamanlarda Tesla (TSLA) hisselerinde short (açığa satış) yaptığını ve cuma günü bu “short” duruşuna devam ettiğini açıkladı.

● CNBC’ye bir röportaj veren Miller, “Tesla’nın dünyanın en büyük 5 otomobil üreticisinin toplam değerinden daha büyük olduğunu düşünmüyorum. Tesla hisselerinin çok pahalı olduğu kanaatindeyim.  Daha da yükselmesi halinde daha fazla “short” pozisyon alacağım.” ifadelerini kullandı.

● Ayrıca portföyünde bir diğer otomotiv devi General Motors’un (GM) hisselerinin de olduğunu ve şirketi çok beğendiğini söyledi.

● Amazon (AMZN) için ise boğa (yükseliş) duruşunu yineleyen Miller, portföyüne daha fazla Amazon hissesi eklediğini söyledi.

● Miller konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Piyasadaki en kolay hisse seçimlerinden biri olduğunu düşünüyorum. Bir yıl önce Amazon bu fiyatın iki katıydı. Amazon’un bir yıl önceki seviyesine üç yıl içinde geri döneceğini düşündüğümüzde, yıl bazında 25% kazanmış olursunuz. Bu seviyenin piyasa öngörülerini kolaylıkla aşacağını düşünüyorum.

● Bugün sadece tek başına AWS’nin (Amazon Web Hizmetleri) değerinin bile hemen hemen tüm Amazon’un hisse fiyatına denk olduğunu düşünüyoruz. Yani aslında Amazon’un reklamcılık segmenti, nispeten yeni bir iş kolu olan lojistik segmenti ve perakende iş kolu tamamen bedavaya denk geliyor.”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha