BIST Şirket Haberleri

AYGAZ ve KCHOL Kargo Şirketlerini Birleştiriyor

January 12, 2024 • 1 dakika okuma süresi
AYGAZ ve KCHOL Kargo Şirketlerini Birleştiriyor

Aygaz (AYGAZ) ve Koç Holding’in (KCHOL) sahibi olduğu kargo şirketleri Sendeo ile Kolay Gelsin, eşit ortaklık altında birleşmek için niyet mektubu imzaladı.

Aygaz’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre anlaşma Sendeo’nun tamamına sahip Koç Holding ve Aygaz ile Kolay Gelsin markasını bünyesinde bulunduran Ekol Ekspres Kargo’nun sahibi Ahmet Musul arasında imzalandı.

Yapılan açıklamada, hukuki ve finansal incelemenin ardından sözleşmenin imzalanması ve düzenleyici kurumlardan izinlerin alınması durumunda, işlemin yılın ilk yarısında sonuçlandırılmasının beklendiği ifade edildi.

AYGAZ ve KCHOL Kargo Şirketlerini Birleştiriyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP