Bültenler

AT&T Yükselirken Verizon Neden Düşüyor?

April 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
AT&T Yükselirken Verizon Neden Düşüyor?

Analistlerin tahminine göre Verizon (VZ) kar marjında beklenenden daha az bir kazanca sahip olma yolunda ilerliyor. Peki kablosuz ağ liderinin hisselerinin düşüşe geçmesindeki ana neden ne?

Goldman Sachs analistlerinin borsada telekom şirketlerinin hisselerinin notunu düşürmesinden sonra Verizon hisseleri dünden itibaren 3,1%’lik bir düşüş yaşadı.  

Goldman analisti Brett Feldman, Verizon için belirlenmiş olan hisse notunu “SATIN AL”dan “NÖTR”e indirdi ve hisse senedi hedef fiyat tahminini 61 dolardan 55 dolara çekti.

Goldman analistlerinin de Verizon’un hisselerinde not indirimine gitmesindeki en büyük neden ise şirketin geçtiğimiz cuma günü yaptığı ilk çeyrekte 36.000 faturalı telefon bağlantısını kaybettiğini açıklaması olarak gösteriliyor.

Bu düşüş, AT&T’nin ilk çeyrek boyunca 691.000 net faturalı telefon hattına sahip müşteri ilavesiyle birleştiğinde, yatırımcılar arasında Verizon’un yerini rakibine bıraktığı endişelerine yol açtı.

Ayrıca AT&T’nin hisselerinin telekomünikasyon sektöründe giderek daha da değerlenmesi bekleniyor. Şirket, bu değerlenmenin hisse notunu oldukça olumlu yönde etkilemeye başlamasıyla daha fazla yatırımcının ilgisini üzerine çekeceği düşünülüyor.

Diğer taraftan AT&T, yakın zamanda WarnerMedia ile Discovery varlıklarını tek çatı altında topladı taşıdı. Telekom devi artık ağını geliştirmek ve dağıtmak için büyük finansal kaynaklara sahip ve 5G arenasında Verizon için zorlu bir rakip olmaya hazır bir durumda gösteriliyor.

AT&T’nin bu yeni stratejisi ile şirketin kendini restore etmesi, Verizon’un abone ve kazanç-büyüme hedeflerine ulaşması için büyük bir engel teşkil ediyor.

AT&T Yükselirken Verizon Neden Düşüyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı