Ekonomi ve Finans Haberleri

Ateşkes Görüşmeleri Devam Ederken Petrol Fiyatları Yükseliyor

February 6, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Ateşkes Görüşmeleri Devam Ederken Petrol Fiyatları Yükseliyor

Yatırımcılar, ABD’li üst düzey diplomat Antony Blinken’in Gazze’deki savaşı durdurmak ve bölgede gerilimi düşürmek için Ortadoğu’daki ateşkes görüşmelerini beklerken, petrol fiyatları yukarı yönlü ivmesini korudu.

Brent TSİ 17.30’da 0,44% artışla varil başına 78,33 dolardan, ABD ham petrolü ise 0,52% artışla varil başına 73,17 dolardan işlem gördü. 

Phillip Nova piyasa analisti Priyanka Sachdeva, “Ortadoğu krizindeki gerilimin azalma işaretleri yeterli değil ve zor durumdaki petrol fiyatlarına bir miktar destek sağlamaya devam ediyor.” yorumunu yapıyor. 

Blinken bölgeye yaptığı ziyaret kapsamında dün Suudi Arabistan’ın fiili yöneticisi ile bir araya geldi ve bugün de Mısır Cumhurbaşkanı Abdel Fatah al-Sisi ile görüşmek üzere Kahire’ye gitti. 

Filistinliler bu ziyaretin, Gazze Şeridi nüfusunun yaklaşık yarısının barındığı sınır kenti Refah’a yönelik saldırı tehdidinden önce bir ateşkes sağlamasını umuyor.

Ateşkes Görüşmeleri Devam Ederken Petrol Fiyatları Yükseliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters