Borsa İstanbul

Astor Enerji’den Dev Satış Anlaşması!

Astor Enerji’den Dev Satış Anlaşması!
Google News Icon Takip Et

Astor Enerji (ASTOR), yurt içi yerleşik bir firma ile transformatör satışı için sözleşme imzaladığını açıkladı.

Astor Enerji’den KAP’a yapılan açıklamaya göre söz konusu sözleşme tutarı 15 milyon avro değerinde. Bu anlaşmanın güncel kurla 491,7 milyon TL olduğu anlamı taşıyor.

Anlaşmanın şirketin 2022 yılı hasılatına oranının ise 6,65% olduğu ifade edildi. Şirketin söz konusu anlaşma ile toplam iş anlaşmalarının parasal değeri 12,8 milyar TL’ye ulaştı.

Şirketin 2024 Yılındaki 2. Sözleşmesi

Söz konusu sözleşme Astor’un 2024 yılındaki 2. sözleşmesi. Şirket 2 Ocak’ta 1,7 milyon dolarlık bir transformatör satışı daha imzalamıştı.

Dün Makine Yatırımı Açıkladı

Diğer yandan Astor dün Prima Industrie ile 5 milyon avroluk makine alım anlaşması imzaladığını KAP’a bildirmişti.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu makine yatırımıyla, Astor’un ana ürün grubundan olan “Anahtarlama Ürünleri” üretim sürecindeki sac işleme atölyesinin, ayda 750 ton olan üretim kapasitesi, ayda 1500 tona çıkacak.

İlgili Habere Ulaşmak İçin Buraya Tıklayın

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar:  KAP