Borsa İstanbul

ASTOR’dan Makine Yatırımı Adımı

January 10, 2024 • 2 dakika okuma süresi
ASTOR’dan Makine Yatırımı Adımı

Astor Enerji (ASTOR), Prima Industrie ile 5 milyon avroluk makine alım anlaşması imzaladığını KAP’a bildirdi.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu makine yatırımıyla, Astor’un ana ürün grubundan olan “Anahtarlama Ürünleri” üretim sürecindeki sac işleme atölyesinin, ayda 750 ton olan üretim kapasitesi, ayda 1500 tona çıkacak.

Şirket yaptığı açıklamada yatırımın tamamlanmasıyla “Anahtarlama Ürünleri ” bölümü için 100% kapasite artışı hedefinin ilk aşamasının tamamlanacağını belirtti. Yatırımın üretim süreci dahil olmak üzere işletmeye alınmasının ise 11 ay süreceği ifade edildi.

“Maliyetleri Olumlu Etkileyecek”

KAP açıklamasında yatırımın ileri teknoloji ve otomasyon içerdiği ifade edilerek “Üretim maliyetleri olumlu yönde etkilenecektir” denildi.

Ek olarak yatırıma ilişkin açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Yatırım, 28 Ağustos 2023 tarihli KAP duyurumuzda belirtilen Organize Sanayi Bölgesi genişleme alanı içerisinde yeralan Şirketimize tahsisli arsa üzerinde yapılması planlanan yatırımlarımız kapsamında gerçekleştirilecektir. 

Kısa ve Orta vadeli yatırım stratejilerimiz kapsamındaki yatırım planları ile uyumlu olarak arsa üzerindeki altyapı çalışmaları ile birlikte inşaat projesi ve ön hazırlık çalışmaları da devam etmektedir. “

ASTOR'dan Makine Yatırımı Adımı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP