Borsa Haberleri

Aselsan’ın Yeni Sualtı Aracı Dalış Testlerini Başarıyla Tamamladı

March 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Aselsan’ın Yeni Sualtı Aracı Dalış Testlerini Başarıyla Tamamladı

Aselsan (ASELS) tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk Otonom Sualtı Aracı DERİNGÖZ’ün dalışlı testleri başarıyla tamamlandı.

Aselsan’dan yapılan açıklamaya göre DERİNGÖZ, su altında hem askeri hem de sivil amaçla kullanılabilen, otonom hareket kabiliyetine sahip. Modüler yapıdaki DERİNGÖZ, ilk dalış sistem testlerini başarıyla gerçekleştirdi.

Söz konusu aracın, yüksek manevra kabiliyeti, hassas navigasyon yeteneği, özelleştirilebilir görev faydalı yükleri, optik ve sonar görüntüleme teknolojileri, kablosuz haberleşme altyapısı gibi özellikleri bulunuyor. DERİNGÖZ’ün su altında araştırma, keşif ve gözetleme, mayın tespit, boru hattı inceleme, liman ve üs koruma gibi birçok alanda kullanılacağı ifade edildi.

DERİNGÖZ’ün su altı operasyonlarında kritik rol oynaması beklenirken, ihtiyaca göre artırılabilir faydalı yük konfigürasyonları da bulunuyor.

Aselsan'ın Yeni Sualtı Aracı Dalış Testlerini Başarıyla Tamamladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Aselsan