Borsa Haberleri

ASELSAN’ın Mobil Röntgen Cihazı Kullanılmaya Başladı

March 14, 2024 • 1 dakika okuma süresi
ASELSAN’ın Mobil Röntgen Cihazı Kullanılmaya Başladı

ASELSAN’ın (ASELS), geliştirdiği Mobil Dijital Röntgen Cihazı (ADR-M100) ilk kez Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde kullanıma alındı.

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, söz konusu ürünün şirketin ilk medikal görüntüleme ürünü olduğunu ve seri üretime hazır hale geldiğini belirtti. Cihaz hakkında bilgi veren Akyol “Mobil Röntgen Cihazımız, radyoloji ünitesine gidemeyecek hastalarımıza büyük bir kolaylık sağlayacak. Seyyar hareket etme fonksiyonuna sahip olan cihaz, hastanelerde yeni bir dönemi başlatacak.” dedi.

Motorize hareket özelliği bulunan ADR-M100 Mobil Dijital Röntgen Cihazı, 32kW’lık güçle tüm vücutta çekim yapabiliyor. Cihazın, tanıtım ve pazara girişe yönelik faaliyetlerine başlandığı da bildirildi.

Düşük dozlarla yüksek görüntü kabiliyeti elde eden cihaz, hareketli dikey ve yatay kolları sayesinde çok rahat bir şekilde yönlendirilebiliyor. Söz konusu cihaz ayrıca CE sertifikasına sahip.

ASELSAN'ın Mobil Röntgen Cihazı Kullanılmaya Başladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks