Borsa Haberleri

ASELSAN’dan Yeni İş Anlaşması

March 27, 2024 • 1 dakika okuma süresi
ASELSAN’dan Yeni İş Anlaşması

ASELSAN (ASELS), üç ayrı yurt dışı sözleşmesi imzaladığını açıkladı.

Buna göre şirket, Güdüm kitleri ve ASELFLIR-500 Sisteminin uluslararası son kullanıcılara ihracatına yönelik olarak 35,1 milyon dolar tutarında sözleşmelere imza attı.

ASELSAN’ın toplam iş sözleşmelerinin tutarı söz konusu anlaşma ile 159,7 milyar TL’ye ulaştı. Şirket son olarak 21 Mart’ta Milli Savunma Bakanlığı ile TSK’nın ekipman ihtiyacı tedariğine ilişkin olarak 556,5 milyon dolarlık anlaşmaya imza atmıştı.

Şubat ayı içerisinde de 3 iş anlaşması duyuran ASELSAN, 1 Şubat, 21 Şubat ve 28 Şubat’ta sırasıyla 30,5 milyon avro, 12,08 milyon dolar ve 82 milyon avroluk anlaşmalar imzaladı.

ASELSAN'dan Yeni İş Anlaşması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP