Borsa Haberleri

Aselsan’dan Yapay Zeka Adımı: GhatGPT’ye Rakip Olacak

Şubat 15, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Aselsan’dan Yapay Zeka Adımı: GhatGPT’ye Rakip Olacak

ASELSAN (ASELS), Teknoloji ve Strateji Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Taha Yücel, şirketin Türk yapay zeka geliştireceğini ve ChatGPT’ye rakip olacağını açıkladı.

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) Proje Pazarı ve İşbirliği Zirvesi bugün gerçekleştirildi. Burada konuşan Yücel, konuşmasında, ihracatta çok daha iddialı olacaklarını, büyük ölçekli projeler ve yüksek katma değerli işlere daha fazla odaklanacaklarını belirtti.

TSSK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Öktem ise dijital dönüşümün önemli bir konu olduğunu ve bir yapay zeka çağı yaşandığını dile getirdi. Öktem, savunma sanayi kuruluşlarının bu durumun farkında olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Yapay zekayı mümkün olduğu kadar süreçlerimizde bulundurmak ve yapay zekada iddialı oyuncu olmak, sektörümüz ve ASELSAN için önemli bir hedef. Bazı teknolojiler ciddi bir ölçek, yatırım ve altyapı gerektiriyor. Bunları gerçekleştirmek çok zaman alıyor. Yazılım tabanlı teknolojilerde bunları daha düşük ihtiyaçlarla gerçekleştirmek mümkün”

ASEL GPT Hayata Geçirilecek

Öktem, Aselsan’ın yapay zekayı tüm süreçlerinin bir parçası haline getirdiğini belirterek, “ASELSAN Yapay Zeka Stratejisi hazırlıyoruz. ASEL GPT dediğimiz bir projeyi de hayata geçiriyoruz. Bu tür kalıcı projelerle sektörümüze yön vermeye çalışıyoruz.” dedi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: AA, Ekonomim

 

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti