BIST Şirket Haberleri

Aselsan’dan TCDD İle Dev Anlaşma

January 19, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Aselsan’dan TCDD İle Dev Anlaşma

2024 yılına anlaşmalar bakımından hızlı bir başlangıç yapan Aselsan (ASELS), bugün TCDD Taşımacılık ile bir sözleşme daha imzaladığını açıkladı.

KAP’a yapılan bilgilendirmeye göre söz konusu anlaşma “Araç Üstü Sinyalizasyon Ekipmanı Temini”ni kapsıyor. Anlaşmanın tutarının da 1 milyar 690 milyon TL değerinde olduğu ifade edildi.

Şirket, dün de Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ile iki farklı sözleşme imzaladı. Bu anlaşma tutarları da 15,6 milyon Avro ve 182,3 milyon lira olarak gerçekleşti.

İçeriğe ulaşmak için tıklayın

2024’e Hızlı Başladı

Şirket 2 Ocak’ta 58,8 milyon dolar, 3 Ocak’ta 9,9 milyon dolar ve 5 Ocak’ta 21,4 milyon dolarlık anlaşmalara imza atmıştı.

Şirketin toplam iş anlaşmaları tutarı ise 128,6 milyar lira tutarında.

Aselsan'dan TCDD İle Dev Anlaşma

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP