BIST Şirket Haberleri

Aselsan’dan Dev Sözleşme Değişikliği ve Yeni Sipariş

Ağustos 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Aselsan’dan Dev Sözleşme Değişikliği ve Yeni Sipariş

Türkiye’nin savunma sanayi sektöründeki dev şirketi Aselsan, Kent Güvenliği projesi kapsamında önemli bir sözleşme değişikliğine imza attı.

Aselsan ve Savunma Sanayii Başkanlığı Arasında Yeni Anlaşma 🤝

11 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleşen anlaşma ile Aselsan’ın Kent Güvenliği projesine yönelik sözleşmesi değiştirildi. Bu değişiklikle şirket, “Kent Güvenlik Yönetim Sistemi” için toplam 929,26 milyon TL ve 75,86 milyon dolar değerinde ek sipariş aldı. 

Teslimat Tarihi Belli Oldu 📅

Yeni yapılan sözleşme değişikliği ile birlikte, bu dev projenin teslimatlarının 2026 yılı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Yani şirketin önünde bu projeyi başarıyla tamamlamak için yaklaşık 3 yıl var.

Şirketin Değerlendirmesi 💰

Aselsan, yeni iş ilişkisi için Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada “Şirketin cirosunu olumlu etkileyecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti