BIST Şirket Haberleri

Aselsan (ASELS)’dan 22,61 Milyon Dolarlık Üç Yeni Sözleşme

August 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Aselsan (ASELS)’dan 22,61 Milyon Dolarlık Üç Yeni Sözleşme

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayii şirketlerinden Aselsan (ASELS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada 3 yeni sözleşme imzaladığını duyurdu.

🌐 İki Ayrı Yurt Dışı Anlaşması

Aselsan, son kullanıcılara yönelik atış kontrol sistemlerini kapsayan iki ayrı yurt dışı satış sözleşmesi imzaladı. Sözleşmelerin toplam değeri 10,71 milyon dolar olarak belirlendi. Aselsan, bu anlaşmanın bir Asya ülkesi ve bir Avrupa ülkesiyle gerçekleştiğini açıkladı.

🚀 Roketsan ile İş Birliği

Aselsan ile Roketsan arasında Elektro-Optik Sistemi Tedariki ile ilgili toplam bedeli 11,9 milyon dolar tutarında olan bir sözleşme imzalandı.

Roketsan, Türkiye’nin önde gelen roket ve füze sistemleri üreticisi olup bu sözleşme iki önemli savunma sanayii şirketinin iş birliğini pekiştiriyor.

💰 Şirketin Değerlendirmesi 

Sözleşmelerin şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği değerlendiriliyor. Projelerin tamamlanmasıyla Aselsan’ın gelirlerinde bir artış beklenebilir. Bu da şirketin finansal performansına olumlu bir etki yaratacaktır.

Aselsan (ASELS)’dan 22,61 Milyon Dolarlık Üç Yeni Sözleşme

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP