BIST Şirket Haberleri

Aselsan (ASELS), Dünya Sıralamasında İki Basamak Daha Yükseldi

Ağustos 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Aselsan (ASELS), Dünya Sıralamasında İki Basamak Daha Yükseldi

Aselsan (ASELS), dünyanın en büyük ilk 100 savunma sanayi şirketi listesinde iki basamak birden yükselerek 47. sıraya çıktı.

Geçen yıl 49. sırada yer alan şirket, ilk olarak 2006 yılında 97. sıradan bu listeye dahil olmuştu.

Aselsan’dan Özel Açıklama 🎙️

Aselsan Genel Müdürü Ahmet Akyol, milli teknolojiler ve ihracat odaklı savunma sanayi stratejisiyle Türkiye’nin gururu olmaya devam ettiklerini söyledi. Özellikle ihracatı artırmak için çalışmaya devam edeceklerini belirten Akyol, sözlerine şöyle devam etti:

Aselsan (ASELS), Dünya Sıralamasında İki Basamak Daha Yükseldi

“Küresel çaptaki etkinliğimiz Savunma Sanayii Başkanımız Prof. Dr. Haluk Görgün’ün öncülüğünde artarak devam edecek. Ülkemiz için alın ve akıl teri dökerek geliştirdiğimiz milli sistemlerin başarısını taçlandıran bu gelişmeyi, milletimizle paylaşmanın mutluluğu içindeyiz.

Dünyanın en büyük savunma şirketleri arasında 47. sırada yer alarak çıtamızı her geçen gün yükseltmenin gururunu yaşıyoruz. Listedeki yerimiz, Türk savunma sanayinin kat ettiği mesafeyi global arenada taçlandırdığımızın kanıtıdır. İhracat odaklı büyüme stratejimiz doğrultusunda global arenada daha üst sıralara tırmanmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.”

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk BeyanıBu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Hürriyet

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti