Borsa Yorumları

Artış Döngüsüne Giren Şirketler

June 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Artış Döngüsüne Giren Şirketler

Makroekonomik görünümdeki iyileşmeye paralel olarak azalan resesyon uyarıları piyasaları yeniden hareketlendiriyor gibi görünüyor. Bu da bazı hisselerin boğa (artış beklentisi) döngüsüne girdiğine işaret ediyor. 

S&P 500, haftaya çok iyi başladı. Endeks, salı günü 4.300 puanla ağustos ayından bu yana en yüksek düzeyinde kapandı. 

Neden dersen, bunun en büyük sebebi politika yapıcıların borç tavanı anlaşmasını bir çözüme kavuşturması. Tabii para politikalarında yumuşama beklentileri de yatırımcı güvenini desteklemiş olabilir. 

Bu görünüme paralel olarak, 50 gün hareketli ortalamaları 200 günlük ortalamaların üzerine çıkmak üzere olan S&P 500’de listeli bazı şirketler var. Bu da bu hisselerin artış döngüsüne girdiğine işaret eden bir faktör.

Dilersen bu hisselere biraz daha yakından bakalım:

  • Akamai Technologies (AKAM)
  • AvalonBay Communities (AVB)
  • Sherwin-Williams Company (SHW)
  • Constellation Brands (STZ)
  • Ventas (VTR)
  • Ball Corporation (BALL)
  • NetApp (NTAP)
  • Live Nation Entertainment (LYV)

☁️ Bulut hizmetleri şirketi Akamai, geçen ay 200 günlük ortalamasının üzerine çıktı ve görünüşe göre yakında 50 günlük ortalamasında da aynı eğilim görülebilir. 

Hisseyi takip eden analistler ortalamada şirkete “TUT” notu vermesine rağmen, AKAM yılbaşından bu yana 11% yükseldi. 

🎨 Listeye girmeye hak kazanan Sherwin-Williams’ın 50 günlük hareketli ortalaması, 229,66 dolar düzeyindeki 200 günlük hareketli ortalamasına kıyasla 228,78 dolar düzeyinde. 

Ancak analistler, şirket görünümü konusunda ikiye bölünmüş gibi görünüyor. SHW’nin 12 aylık ortalama hedef fiyatı, hissenin 6% yükselebileceğini gösteriyor. Dahası, hisseyi izleyen analistlerin 48%’i Sherwin-Williams’a “AL” notu, 45%’i ise “TUT” notu vermiş. 

Artış Döngüsüne Giren Şirketler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC