Borsa Yorumları

Artan Yaptırımlarla Petrol 4%’e Yakın Yükseldi

Ekim 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Artan Yaptırımlarla Petrol 4%’e Yakın Yükseldi

ABD’nin Rusya’nın ham petrol ihracatına yönelik yaptırımları sıkılaştırmasının ardından petrol fiyatları 4%’e yakın yükseldi ve hâlihazırda sıkı bir şekilde dengelenmiş olan enerji piyasasında arz endişelerini artırdı.

Brent petrol TSİ 16.30’da 3,70% artışla varil başına 89,18 dolara, ABD ham petrolü de 3,98% artışla 86,21 dolara yükseldi. 

ABD Hazine Bakanlığı sözcüsü CNBC’ye yaptığı açıklamada, “Yaptırımlarımızı uygulamak, Rusya’nın petrol ticaretinden elde ettiği kârı sınırlama çabalarımızın merkezinde yer almaktadır. Fiyat sınırı, Rusya’ya yeni maliyetler yüklerken Rus petrolünün akışını sürdürmek için tasarlanmıştır, petrol arzını azaltmak için değil.” dedi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti