Borsa Yorumları

Artan Petrol Fiyatları Karşısında Bu Enerji Hisselerini Alın – Morgan Stanley

September 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Artan Petrol Fiyatları Karşısında Bu Enerji Hisselerini Alın – Morgan Stanley

Morgan Stanley, yaz aylarında yükselen petrol fiyatlarının sonbaharda da bu eğilimde devam edeceğini düşünüyor ve bu da bazı enerji hisselerine olumlu yansıyabilir.

Daha güçlü talep ve arz kesintilerinin bir araya gelmesi, yazın ikinci yarısında ham petrol fiyatlarını yükseltti. Rusya ve Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’ne dahil olan diğer ülkeleri içeren OPEC+, en son geçen ay günde yaklaşık 1,16 milyon varile denk gelen ek bir arz kesintisi açıkladı.

FactSet verilerine göre salı günü petrol fiyatları Kasım 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Morgan Stanley, ABD enerji sektörünün piyasaya kıyasla yaklaşık 50% iskonto ile işlem gördüğünü düşünüyor.

Petrol fiyatlarındaki artış karşısında Morgan Stanley yatırımcıların bazı enerji hisselerini değerlendirmeleri gerektiğini düşünüyor. 

Banka, petrol devi Chevron (CVX) için belirlediği 198 dolar hedef fiyatıyla “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyor. Morgan Stanley’in 12 aylık fiyat tahmini, hissenin pazartesi günkü 163,76 dolarlık kapanışa göre yaklaşık 21%’lik bir artış anlamına geliyor.

Morgan Stanley hem ConocoPhillips (COP) hem de Hess (HESS) için sırasıyla 124 ve 158 dolarlık hedef fiyatlarıyla “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu vermiş.. Bu, ConocoPhillips için yaklaşık 3% ve Hess için 1%’den daha az bir artış anlamına geliyor.

Morgan Stanley, son olarak enerji şirketleri arasında Cenovus Energy’ye (CVE) de “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu vermiş ve hisse başına 31 dolar hedef fiya belirlemiş. Bu da CVE’nin önümüzdeki 12 ay içinde 54% yükselebileceğini gösteriyor. 

Artan Petrol Fiyatları Karşısında Bu Enerji Hisselerini Alın - Morgan Stanley

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC