Borsa Haberleri

Arm Holdings, Yapay Zekâ ile Satışlarında 20% Artış Bekliyor

Eylül 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Arm Holdings, Yapay Zekâ ile Satışlarında 20% Artış Bekliyor

Yılın en merakla beklenen halka arzını gerçekleştirmeye hazırlanan Arm Holdings, içinde bulunduğumuz mali yılda 11%’lik bir gelir artışı ve 2025 mali yılında veri merkezlerine ve yapay zekâya güç sağlamak için çiplere olan talebin artmasıyla 20%’ye yakın bir artış beklediğini söyledi.

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgi sahibi olan kişilere dayandırdığı haberine göre, Arm yöneticilerinin bu tahmini, halka arz öncesinde New York’ta düzenlenen bir yatırımcı yemeğinde geldi. Şirket, şu anda 31 Mart 2024’te sona erecek olan 2024 mali yılında bulunuyor.

SoftBank Group’un sahibi olduğu çip tasarımcısı, yılın en büyük halka arzı olmaya aday olan bu işlemde 4,87 milyar dolar kadar para toplamayı hedefliyor. Arm’ın büyüme beklentilerine yönelik yatırımcı tepkisi, şirketin listede ne kadar değerleneceğini belirlemede kilit rol oynayacak.

Etkinliğe katılan yatırımcılar, CEO Rene Haas’ın fiyat artışlarının şirkete “tarihsel olarak görülenden daha büyük bir artış” sağladığını belirtti. 

Arm’ın halka arzıyla ilgili detaylar da şekillenmeye başladı. Haftaya Nasdaq’ta listelenmesi beklenen şirketin yatırımcıları arasında Nvidia (NVDA) ve Intel (INTC) gibi çip devlerinin yanı sıra Apple (AAPL), Alphabet (GOOGL) ve Amazon (AMZN) gibi teknoloji isimleri de yer alıyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg