Borsa Haberleri

ArcelorMittal, Ereğli Demir Çelik Hisselerinin 2%’sini Sattı

January 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
ArcelorMittal, Ereğli Demir Çelik Hisselerinin 2%’sini Sattı

Dünyanın en büyük çelik üreticisi ArcelorMittal, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’ndaki (EREGL) hisselerinin 2%‘sini daha sattı.

Satış, Borsa İstanbul’un 2 Ocak’ta rekor seviyeden kapanmasını sağlayan hisse rallisinin ardından geldi. 

Erdemir’in hissedarlık yapısının Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan bilgilerine göre; Expert Placement Services’in elindeki hisselerin oranı 29 Aralık’tan bu yana iki puan azalırken, iki şirketin Erdemir’deki toplam payı 12,1% düzeyinden bu sabah itibarıyla 10,1%’e geriledi.

ArcelorMittal, Ereğli Demir Çelik Hisselerinin 2%'sini Sattı


Expert Placement Services’deki Erdemir hisselerin nominal değeri bu dönemde 245,3 milyon TL’den 175,3 milyon TL’ye indi.

ArcelorMittal, Ereğli Demir Çelik Hisselerinin 2%'sini Sattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı