BIST Şirket Haberleri

Arçelik (ARCLK)’e 365,37 Milyon TL’lik Ceza!

Ağustos 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Arçelik (ARCLK)’e 365,37 Milyon TL’lik Ceza!

Tüketici elektroniği ve dayanıklı tüketim malları sektörünün dev şirketlerinden Arçelik Pazarlama A.Ş. hakkında, rekabeti ihlal iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı. 

Rekabet İhlali ve Cezai İşlem 📜🚫

Soruşturma sonuçlarına göre, Arçelik Pazarlama A.Ş.’nin yeniden satış fiyatı belirleme uygulamaları ile 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği sonucuna varıldı. Bu ihlal nedeniyle şirkete 365,37 milyon TL’lik bir idari para cezası verilmesine hükmedildi.

İndirimli Ödeme ve Şirketin Tutumu 💬

Arçelik, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı resmi açıklamada, bu cezanın 25% erken ödeme indiriminden yararlanarak 274,03 milyon TL olarak yasal süre içerisinde ödeneceğini duyurdu.

Ancak şirket, bu durumu kabullenmiş değil. Yapılan açıklamada, şirketin cezaya ve alınan karara ilişkin mevcut yasal haklarını kullanma niyetinde olduğu da belirtildi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP