Borsa Yorumları

“Apple Hisseleri 250 Dolar Olmalı” – Loup Ventures, Gene Munster

January 5, 2023 • 2 dakika okuma süresi
“Apple Hisseleri 250 Dolar Olmalı” – Loup Ventures, Gene Munster

Çarşamba günü açıklamalarda bulunan Loup Ventures analisti Gene Munster, Apple (AAPL) için uzun vadede hâlâ iyimser olduğunu ve hissenin önümüzdeki yıl 250 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi. Bu hareket, çarşamba gün ortası işlem fiyatı olan yaklaşık 127 doların hemen hemen ikiye katlanması anlamına geliyor.

● CNBC’ye demeç veren analist, “Nihayetinde tüketiciler üç, altı, dokuz ay gecikseler de geri dönerler. iPhone’ları, Mac’leri ve iPad’leri yükseltmek isteyecekler ve bence bu eğilim yatırımcıların sırtlarını dayayabileceği bir destek.” ifadelerini kullandı.

● Loup Ventures kurucusu ve yönetici ortağı, Apple (AAPL)’ın “dünyanın en büyük şirketlerinden biri” olduğuna vurgu yapsa da, iPhone üreticisinin aralık ve mart çeyreklerine ilişkin öngörüleri hayal kırıklığı oluşturacak türden.

● Şirketin beklenen sonuçlarında görülen kısa vadeli yumuşaklığı kasım ayındaki üretim sorunlarına ve bunun yanı sıra olumsuz döviz kuru etkisine bağlayan Munster, AAPL’ın cari olarak 21 F/K oranı ile düşük değerlenmiş olduğunu vurguluyor.

● Analist bu verileri, F/K oranı yaklaşık 30 olan Coca Cola (KO), Disney (DIS) ve Caterpillar (CAT) gibi teknoloji dışı büyük şirketlerle kıyasladı. Apple gibi bir teknoloji devinin bu şirketlere kıyasla daha düşük F/K oranına sahip olduğunu belirtti.

“Apple Hisseleri 250 Dolar Olmalı” - Loup Ventures, Gene Munster

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha