Borsa Haberleri

Anthropic, Amazon’dan Sonra Google’dan da Yatırım Alabilir

October 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Anthropic, Amazon’dan Sonra Google’dan da Yatırım Alabilir

OpenAI’ın ana rakiplerinden biri olan Anthropic, Amazon’un (AMZN) geçen hafta şirkete 1,25 milyar dolar yatırım yapma taahhüdünün ardından, en az 2 milyar dolarlık yeni fon sağlamak için yatırımcılarla görüşüyor. Ve görünüşe göre bu yatırımcılardan biri Alphabet’in (GOOGL) Google’ı olabilir.

The Information’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre Anthropic yatırımcılarına, 2022’de girişimin yaklaşık 10% hissesini satın alan Google’ın tura yatırım yapmasını beklediğini söyledi. 

Bu kişilerden birine göre, Microsoft (MSFT) destekli OpenAI’ın ChatGPT’si ile rekabet eden bir sohbet robotu olan Claude’u satan 2 yaşındaki girişim, yeni yatırım dahil olmak üzere 20 milyar ile 30 milyar dolar aralığında bir değerleme hedefliyor. 

Bu, yatırımcıların şirkete 4 milyar dolarlık bir fiyat etiketi koyduğu mart ayından bu yana şirketin değerlemesini beş katına çıkarabilir ve hisselerini, gelir üzerindeki değerleme katsayısı açısından OpenAI’a göre çok daha pahalı hale getirebilir.

Anthropic, Amazon’dan Sonra Google’dan da Yatırım Alabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Information