Borsa Yorumları

Analistlerin Olumlu Yaklaştığı Hisse!

February 10, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analistlerin Olumlu Yaklaştığı Hisse!

Uçak parçaları üreticisi TransDigm Group (TDG), sektöründe pozisyon almak için en uygun seçenek olarak gören analistlerden bu hafta bolca takdir topladı.

TransDigm’in salı günü açıklanan ve FactSet’e göre şirketin ilk çeyrek analist beklentilerini aştığını gösteren son bilançosuna baktığımızda bu durum sürpriz değil. TransDigm ayrıca, gelirlerinin tahmin edilenden daha fazla artacağı beklentisiyle birlikte gelecek dönem beklentilerini de yükseltti.

TransDigm’i destekleyen rüzgarlar, gelişen birtakım olumlu faktörlerden kaynaklanıyor. Satış sonrası piyasasındaki güçlenmenin ve Çin’deki yeniden açılmanın da bu olumlu faktörler arasında olduğunu kaydeden Morgan Stanley’den Kristine Liwag, hem yurt içi hem de uluslararası hava seyahatinin bu durumdan destek göreceğini belirtti.

Cowen’dan Gautam Khanna salı günkü bilgilendirme yazısında, “Özellikle Heico (HEI)’ya kıyasla değerinin büyük oranda ucuz olduğunu dikkate alarak TDG’yi ‘ticari havacılık satış sonrası piyasasındaki’ büyük piyasa değerli isimler arasında, uzun vadeli pozisyon alınacak en akıllıca tercih olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Analist ayrıca, “TDG’nin satış sonrası pazarlarının yıllarca devam edebilecek yüksek bir iş etkinliğine sahip” olduğunu belirtti.

Şirketin daha önceki resesyon dönemlerinden sıkı tasarruf tedbirleri, doğru nakit tasnifi ve fiyatlama gücü sayesinde güçlü bir şekilde çıktığını belirten Khanna, bu yapılanmanın şirketi gelecekteki olası bir durgunlukta da koruyabileceğini ifade etti.

TransDigm’den salı günü yapılan açıklamada, son çeyrekteki siparişlerin tüm segmentlerde sevkiyat rakamlarını aştığı belirtildi. Goldman Sachs’tan Noah Poponak’a göre bu durum, şirketin daha fazla büyümek için konumlanmış olduğunun bir göstergesi. Analistin hisse için belirlediği 12 aylık ortalama 838 dolarlık fiyat hedefi, perşembe günkü kapanış seviyesine kıyasla yaklaşık 12%’lİk bir yükseliş potansiyeli anlamına geliyor.

Morgan Stanley’den Liwag, hisse için belirlediği 12 aylık ortalama fiyat hedefini 765 dolardan 793 dolara yükseltti ve çarşamba günkü bilgilendirme yazısında şirketin “başarı ve yükseliş” hikâyesini sürdürmek için iyi konumlanmış olduğunu belirtti.

Analist, “Şirketin emsalleri arasında en savunulabilir iş modeline sahip isim olduğu görüşündeyiz. Ayrıca şirket yönetimi çok sayıda olumsuzluğun üstesinden gelmiş durumda” dedi.

Analistlerin Olumlu Yaklaştığı Hisse!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC