Borsa Yorumları

Analistlerin Hedef Fiyatlarına Göre En Çok Artış Beklenen Hisseler

October 12, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analistlerin Hedef Fiyatlarına Göre En Çok Artış Beklenen Hisseler

Wall Street bir süredir sayısız sıkıntıyla mücadele ediyor ve analistler, bazı hisselerin piyasadaki karmaşaya rağmen mevcut noktalarından ciddi bir artış görmesini bekliyor.

Hamas’ın cumartesi günü İsrail’e yaptığı saldırı haberi, hâlihazırda uzun vadede daha yüksek faiz oranları ve kalıcı enflasyon ile mücadele eden bir piyasada yatırımcı endişelerini artırdı. 

Bununla birlikte hisseler, Hazine tahvili getirilerinin düşmesinden destek buldu. 10 yıllık Hazine tahvili getirisi, son zamanlarda görülen 16 yılın en yüksek seviyelerinden gerilemeye başladı.

Bu görünümde, analistlerin ileride daha iyi performans göstereceğini düşündükleri hisseleri senin için taradık. Aşağıdaki liste; her biri S&P 500 üyesi, analistlerden ortalama “AL” notuna sahip ve konsensüs hedef fiyatlarına göre en çok artması beklenen isimlerden oluşuyor:

  • SolarEdge Technologies (SEDG)
  • Insulet (PODD)
  • AES (AES)
  • Warner Bros Discovery (WBD)
  • Moderna (MRNA)
  • Tapestry (TPR)
  • Dexcom (DXCM)
  • FMC (FMC)
  • Alaska Air Group (ALK)
  • Etsy (ETSY)

☀️ SolarEdge, herhangi bir S&P 500 hissesi arasında en fazla yükseliş potansiyeline sahip hisse olarak öne çıkıyor; analistler, güneş invertörü üreticisinin önümüzdeki 12 ay içinde 121% artmasını bekliyor. 

Hisse bu yıl biraz zorlandı ve ocak ayından bu yana 55%’in üzerinde değer kaybetti. Barclays, geçen hafta SolarEdge’in “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine düşürdü ve Muhtemelen iyi haberlerden önce daha fazla kötü haber verecek.” yorumunu yaptı.

Öte yandan JPMorgan eylül ayında, anket verilerinin konut tipi güneş panellerine olan ilginin arttığını göstermesi nedeniyle hissenin uzun vadede cazip olduğunu söyledi.

Banka, “Anket sonuçlarının, ev sahiplerinin konut tipi güneş enerjisi sistemleri eklemeye yönelik ilgisinin, şu anda düşük olan yatırımcı duyarlılığının ve konut tipi güneş enerjisi hisselerinin son dönemdeki düşük performansının gösterdiğinden daha güçlü olduğuna işaret ettiğine inanıyoruz.” dedi. 

📺 Ortalama analist hedef fiyatı 76%’dan fazla artış öngören Warner Bros Discovery de listeye girdi. Hisse, 2023 yılında yaklaşık 13% yükseldi.

Şirket, Hollywood’da hem yazarla hem de oyuncu grevinin kazançlarına 500 milyon dolar kadar zarar vermesini bekliyordu. Ancak, yazarlar sendikası o zamandan beri stüdyolarla geçici bir iş anlaşmasına vardı.

Analistlerin Hedef Fiyatlarına Göre En Çok Artış Beklenen Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC