Meta

Analistlerin Favorisi: Meta Platforms’a Üst Üste Yüksek Not!

March 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Analistlerin Favorisi: Meta Platforms’a Üst Üste Yüksek Not!

Morgan Stanley, bugün paylaştığı güncelleme ile Meta Platforms’un notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI”ndan “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI”na yükseltti. Banka, META için belirlediği hedef fiyatı da 190 dolardan 250 dolara yükseltti.

Özellikle şirketin yapay zekaya yaptığı yatırımların Reels’e daha fazla yardımcı olacağını düşündüğünü belirten analist Nowak, Reels’in 2024′te 18 milyar dolar gelir elde etmesini bekliyor, bu da 2023′teki 8 milyar dolardan 115%′lik bir artışa işaret ediyor. Analist ayrıca, yapay zekanın şirkete sağladığı diğer potansiyel faydaların henüz tam olarak anlaşılamamış olabileceğini de vurguladı.

Analistlerin Favorisi: Meta Platforms’a Üst Üste Yüksek Not!

​​Şirketin metaverse harcamalarını azaltma kararını destekleyen Edward Jones analistleri de Meta Platforms (META)’a “AL” notu verdi. 

Facebook’un ana şirketinin “artık işletme verimini artırmaya odaklandığını ve metaverse yatırımlarını geri çektiğini” kaydeden analist David Heger, pazartesi günkü raporunda, META hisselerinin “TUT” olan notunu “AL” seviyesine yükseltti. Analist, Meta’nın reklam hedefleme uygulamalarını daha da iyileştirmek için yatırım yapmaya devam edeceğini de belirtti.

Edward Jones’un not yükseltme hamlesinden önce, başka bir Wall Street kurumu 12 aylık ortalama fiyat hedefini artırdı. Alan Gould liderliğindeki Loop Capital analistleri pazar günkü raporda, hissenin 12 aylık ortalama fiyat hedefini 188 dolardan 220 dolara çıkardı. Analist grubu hisse için daha önce verdikleri “TUT” notunu değiştirmedi.

Gould, rakip platform TikTok’un yasaklanmasının Meta için olası bir yükseliş anlamına geleceğini de vurguladı. Biden Hükümeti, Çinli teknoloji şirketi ByteDance’ın ABD’deki operasyonlarını elden çıkarmaması durumunda sosyal medya uygulamasına yasak getirmeyi planlıyor.

Gould, “Bu işten META’nın kazançlı çıkacağı kesin ancak TikTok’tan ne kadar pay koparabileceğini modellemek için henüz çok erken.” dedi.

Analistlerin Favorisi: Meta Platforms’a Üst Üste Yüksek Not!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barrons