Borsa Yorumları

Analistlerin Beğendiği 12 Ucuz Hisse!

January 16, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analistlerin Beğendiği 12 Ucuz Hisse!

Teknoloji başta olmak üzere birçok hissenin 2008’den beri görülmeyen seviyelerde sert düşüşler yaşadığı 2022, çoğu yatırımcı için berbat bir yıl oldu.

Ancak, yakın geçmişe kıyasla F/K oranı bazında daha ucuz seviyelerden işlem görmekte olan bazı şirketler var ve bu kaosun içinde bazı fırsatlar doğabilir.

Bu fırsatları belirleyebilmek için analistlerin favori hisselerini tararken dikkate aldığımız kriterler şunlar oldu:

·         Beş yıllık vadeli ortalama F/K oranlarına göre daha düşük vadeli F/K oranında işlem görüyor olması

·         Takip eden analistlerin 60% veya daha fazlası tarafından “AL” notuyla tavsiye edilmesi

·         Fiyat hedefi ortalamasının 50% veya daha fazla oranda yukarı yönlü olması

Siber güvenlik şirketleri CrowdStrike (CRWD) ve Palo Alto Networks (PANW) listeye giren isimlerden. Her iki şirket de ortama vadeli F/K oranının önemli ölçüde altında işlem görüyor. Palo Alto’nun ucuzlama oranı 20%’yken, CrowdStrike 88% ile birlikte listede yer alan isimler arasında en büyük ucuzlama oranına sahip.

Palo Alto CEO’su geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, kötüye giden ekonomi sebebiyle müşterilerin masraf kısma arayışında olmasının destekleyici rüzgarlar oluşturacağı görüşünde olduklarını belirtmişti.

Aralık ayında CrowdStrike’tan yapılan bir açıklamada yeni gelirlerdeki artışın yavaşladığı belirtilmiş olsa da, bazı yatırımcılar hisse hakkındaki iyimser görüşlerini koruyor. Josh Brown ve Cathie Wood, hissedeki pozisyon ağırlıklarını daha da artırırken, Brown CrowdStrike’ı uzun vadeli bir fırsat olarak gördüğünü belirtti.

Takip eden analistlerin 70%’inden fazlası bu iki hisseyi “AL” notuyla tavsiye ediyor. Ayrıca analistler CrowdStrike için 70% ve Palo Alto için 55% yükseliş potansiyeli görüyor.

Wall Street, piyasadaki dalgalanmaya rağmen son dönemde özellikle siber güvenlik sektörüne olumlu bakmaya başladı.

Ortalama beş yıllık vadeli F/K oranına göre yaklaşık 70% ucuz işlem gören Kanada merkezli ödeme teknolojisi şirketi Nuvei (NVEI) de listeye giren isimler arasında.

Şirket son dönemde 1,3 milyar dolarlık bir alım gerçekleştirerek ABD’deki operasyonlarını artırmaya başladı. Hisseleri ocak ayının başından bu yana yaklaşık 24% değer kazanan şirket, yıla iyi bir başlangıç yapmış oldu.

Bulut hizmeti şirketleri Datadog (DDOG) ve Zscaler (ZS) gibi diğer bazı isimler de listede yer aldı.

Analistlerin Beğendiği 12 Ucuz Hisse!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC