Al Sinyali Veren Hisseler

Analistlerin 2. Çeyrekte Ralli Beklediği Hisseler

Analistlerin 2. Çeyrekte Ralli Beklediği Hisseler
Google News Icon Takip Et

Analistler, ikinci çeyrekte ciddi bir yükseliş bekledikleri ve yatırımcıların portföylerinde yer vermeleri gerektiği ya da portföy ağırlığını artırmalarını düşündükleri birkaç hisse öneriyor. 

Compass (COMP): Oppenheimer analisti Jason Helfstein, hissesi hızla değer kazanan ve yapay zekâdan yararlanma potansiyeline sahip emlak şirketi Compass için birçok pozitif katalizör olduğunu düşünüyor. 

Şirket, yüksek kârlı hizmet önermelerinin ilk aşamalarında ve bu da henüz takdir edilemeyen 183 milyar dolarlık toplam pazar için iyi bir fırsat.” diyen Helfstein, Compass’ın yapay zekâ ile bir “temsilci aracı” üzerinde çalıştığını ve bunun verimliliği artırabileceğina inanıyor. 

Helfstein, yılbaşından bu yana 43% değerlenen Compass’ın ayrıca önemli pazarlarda bir ipotek projesini test ettiğini ve acente kontrol paneli gibi yeni ürünlerini 2024 yılında kullanıma sunmaya hazırlandığı belirtiyor.

Analist, “Bu nedenle, COMP’nin izlediğimiz hisseler arasında en iyi kârlılık artış hikayelerinden birini temsil ettiğini düşünüyoruz.” diyor. 

elf Beauty (ELF): Morgan Stanley, “zamansız bir güzellik” olarak tanımladığı elf’in birkaç nedenden ötürü hem temel olarak konsensüsün üzerinde hem de hisse performansı açısından sağlam bir artış eğiliminde olduğunu düşünüyor. 

Analist Dara Mohseian, şirket satışlarının gücünü korduğunu ve ileriye dönük beklentilerin düşük seyretmeye devam ettiğini söylüyor ve “Daha da önemlisi, ELF’in organik satış büyümesindeki hızı da artıyor.” diyor. 

ELF’in “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyan analist, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 110 dolardan 118 dolara taşıdı. 

Palantir (PLTR): Bank of America, hızla ilerleyen yapay zekâ treninin Palantir yatırımcıları için çok önemli olduğuna inanıyor. 

Palantir’in “en baskın” yapay zekâ sağlayıcılarından biri olmak için iyi konumlandığını belirten analist Mariana Perez Mora, birçok şirket ve sektörün yapay zekâ kullanımı için yasal bir altyapı üzerinde çalıştığını ve Palantir’in bu alanda çoktan bir adım ileride olduğunu belirtiyor:

Hükümet ve yüksek düzeyde regülasyona tabi sektörlerle olan deneyimi göz önüne alındığında, Palantir halihazırda üretici yapay zekâyı destekleyen mimari bir tasarım geliştirdi bile.”

Palantir’in 12 aylık ortalama hedef fiyatını 11 dolardan 18 dolara taşıyan analist, “Üretici yapay zekâ yarışında Palantir en üst sırada.” yorumunu da ekliyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC