Borsa Yorumları

Analistler, Bu Yüksek Kaliteli Hisselerde Bir Sıçrama Bekliyor

December 19, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analistler, Bu Yüksek Kaliteli Hisselerde Bir Sıçrama Bekliyor

Stephens Research, seçkin bir avuç hisseye yatırım yapıp elde tutmanın, yatırımcıların uzun vadede makroekonomik şokları atlatmasına yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Hisseler bu yılı yükselişle kapatma yolunda ilerliyor ve üç büyük ortalama da yedi hafta üst üste ralli yaptı. Bu ay şimdiye kadar Dow Jones ve S&P 500 yaklaşık 4%, Nasdaq Composite ise 5% değer kazandı. 

Tabii Fed’in 2023 yılının son politika toplantısında gösterge faiz oranlarını değiştirmemesi ve 2024 yılında üç kez indirim sinyali vermesi, bu ralliyi oldukça destekledi. 

Stephens analistleri kısa süre önce “rekabetçi hendekleri, güçlü serbest nakit akışları, sağlam bilançoları ve yatırılan sermayeden sürdürülebilir getirileri olan yüksek kaliteli isimler” olarak gördüğü hisseleri barındıran “sanat koleksiyoncusu listesini” yayınladı.

Stephens bu liste için, “yüksek faiz oranları, jeopolitik çatışmalar ve ABD’deki seçim yılı ile ilgili makro belirsizlikler” göz önüne alındığında, beş yıldan uzun bir görünüme odaklanmış. 

Bu arada, Stephens listesindeki hisselerin çoğu, izlendikleri analistlerden “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuna sahip. Dilersen bu isimleri birlikte keşfedelim:

  • UnitedHealth Group (UNH)
  • Old Dominion Freight Line (ODFL)
  • Pinnacle Financial Partners (PNFP)
  • O’Reilly Automotive (ORLY)
  • West Pharmaceutical Services (WST)
  • Trade Desk (TTD)
  • CrowdStrike (CRWD)

🧑‍💻 Ocak ayından bu yana 147% yükselerek bu yıl güçlü bir ralli yaşayan CrowdStrike için analist Brian Colley, 255 dolar seviyesinde bir hedef fiyat belirlemiş. 

Colley, “Son 12 aylık geliri yaklaşık 2 milyar dolar olan ve 30%’un üzerinde serbest nakit akışı marjlarıyla 35% büyüyen halka açık tek kurumsal yazılım şirketi konumundaki CRWD, güçlü bir rekabet hendeği ve sınıfının en iyisi birim ekonomisi ile sektör lideri büyüme için benzersiz bir fırsat sunuyor.” diyor.

🏥 Sağlık hizmetleri alanında analist Scott Fidel, UnitedHealth’in eczane bakım hizmetleri birimi Optum’u da içeren “çeşitlendirilmiş ve dikey olarak entegre edilmiş sağlık platformlarından oluşan eşsiz portföyünü” oldukça beğeniyor. Fidel’in hisse başına belirlediği 585 dolar seviyesindeki hedef fiyat, hissenin önümüzdeki 12 ay içinde yaklaşık 10% artabileceğini ima ediyor. 

Analistler, Bu Yüksek Kaliteli Hisselerde Bir Sıçrama Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC