Borsa Yorumları

Analistler Bu Hisselere Yönelik Kâr Beklentilerini Yükseltiyor

February 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Analistler Bu Hisselere Yönelik Kâr Beklentilerini Yükseltiyor

Jefferies, Wall Street’in yüksek kâr açıklamasını beklediği bir dizi hissenin bilançolardan destek alarak bir ralli başlangıcında olabileceğine inanıyor. 

Dördüncü çeyrek bilanço sezonu, makroekonomik endişeler ve Fed’in 2024’te faiz indirimlerine beklentilerin aksine daha geç başlayabileceğine dair işaretlere rağmen şimdiye kadar şirketlerin güçlü kâr açıkladığı bir döneme sahne oldu. 

LSEG verileri, sadece üç hafta önce 5%’in altında olan kâr büyümesinin mevcut bilanço sezonunda yaklaşık 8% artacağını tahmin ediyor.

Jefferies Equity Research, ileriye dönük olarak, bazı kriterlere göre daha fazla hareket alanı olabilecek hisseleri belirlemiş. Piyasa değeri en az 4 milyar dolar olan ve son üç ayda analistler tarafından kâr tahminleri yükseltilen hisseleri burada inceleyebilirsin: 

  • General Motors (GM)
  • Live Nation Entertainment (LYV)
  • SharkNinja (SN)
  • Amazon (AMZN)
  • BlackRock (BLK)
  • Celsius (CELH)
  • Endeavor Group (EDR)
  • Synopsys (SNPS)

🎁 2024’te şimdiye kadar 7% gerilese de görünüşe göre analistler küçük ev aletleri üreticisi SharkNinja’dan hâlâ umutlu. 

Şirkete yönelik kâr tahminleri son üç ayda ortalama olarak yaklaşık 5% artarken, hisseye yönelik konsensüs hedef fiyat önümüzdeki 12 ay içinde SharkNinja’nın 23% artabileceğini ima ediyor. 

Guggenheim, geçen haftanın sonlarında SharkNinja’yı “AL” notuyla izlemeye başladı. Analist Steven Forbes, şirketin “sektör lideri” cihaz ve ürün listesinin yakın vadeli üstün performansını destekleyebileceğini söyledi. SharkNinja, 15 Şubat’ta dördüncü çeyrek bilançosunu açıklayacak.

ℹ️ Geçtiğimiz hafta güçlü bir bilanço açıklayan e-ticaretin baskın ismi Amazon da 2024’te 12% yükselerek yıla güçlü bir başlangıç yaptı. Analistler de şirketin görünümü konusunda iyimserliğini korudu ve Amazon’a yönelik kâr beklentileri son üç ayda 15% arttı. 

E-ticaretteki gücünü korumanın yanı sıra yapay zekâ atılımlarında da vites artıran şirket, dördüncü çeyrekte Wall Street tahminlerini hem üst hem de alt sıralarda aştı ve ayrıca ilk çeyrek için beklenenden daha yüksek bir gelir tahmini sundu.

Analistler Bu Hisselere Yönelik Kâr Beklentilerini Yükseltiyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC