Borsa Yorumları

Analistler, Bilanço Açıklayacak Bu Hisselerde Artış Bekliyor

July 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Analistler, Bilanço Açıklayacak Bu Hisselerde Artış Bekliyor

İkinci çeyrek bilanço sezonunun başlamasıyla Wall Street analistleri, önümüzdeki hafta rakamlarını açıklayacak bazı şirketlerin performansı için oldukça iyimser. 

Bu bilanço sezonu, mart ayındaki bankacılık krizi ve bazı resesyon endişelerine rağmen güçlü bir seyre sahip bir piyasa için ilk büyük sınavlardan biri olabilir. 2023’te bugüne kadar S&P 500 17%’den fazla değer kazanırken, Nasdaq Composite de son kırk yılın en iyi ilk yarısını tamamladı.

Bu görünüm göz önüne alındığında, analistlerin artış beklediği ve önümüzdeki hafta bilançolarını açıklayacak bazı S&P 500 şirketlerini inceledik. 

Aşağıda, analistlerin hisse başına kâr tahminlerini son üç ve altı ay içinde en az 8% yükselttiği hisseleri inceleyebilirsin:

  • Las Vegas Sands (LVS)
  • American Airlines Group (AAL)
  • D. R. Horton (DHI)
  • United Airlines Holdings (UAL)
  • PPG Industries (PPG)
  • NVR (NVR)

🏨 Las Vegas Sands’e yönelik hisse başına kâr tahminleri son üç ayda 57%’nin üzerinde arttı. Yılın başından bu yana, Çin’in yeniden açılması ve seyahatlerin tekrar başlamasıyla hisse yaklaşık 26% değer kazandı. 

Ama Wall Street şirket hissesinde daha da artış bekliyor. Analistlerin LVS’ye yönelik 12 aylık ortalama hedef fiyatları, son altı ayda yaklaşık 30% arttı.

✈️ Havayolu hisseleri United ve Amerikan bilanço dönemine girerken güçlü bir ivme yakaladı. Wall Street, American için hisse başına kâr tahminlerini son altı ayda yaklaşık 91% artırırken, bu rakam United için 46,3% oldu.

Her iki hisse de pandemi sonrası dünya genelinde seyahat ve talepte yaşanan toparlanmadan faydalandı. United ve America, ocak ayından bu yana 46%’ın üzerinde değer kazandı. 

Analistler, Bilanço Açıklayacak Bu Hisselerde Artış Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC