Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 9 Ocak Haftası

January 11, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 9 Ocak Haftası

Delta Air Lines (DAL)

🎯 Bank Of America’nın 2023 için ilk tercihlerinden biri Delta Air Lines. Bankadan yapılan açıklamada, havayolu şirketinin oluşturduğu serbest nakit akışının takdir edildiği bildirildi. 

🔍 Ne demiş?

DAL için “AL” notumuzu ve 43 dolarlık fiyat hedefimizi koruyoruz. DAL’ın 2023 ve 2024’te daha önemli miktarda serbest nakit artışı oluşturacağı beklentisi (2023 için BofA’nın 2,3 milyar dolar tahminine kıyasla şirketin hedefinin 2 milyar dolar seviyesinde olması), onu dört büyük havayolu şirketi arasında öne çıkaran en büyük farklılık.” 

Analist Tavsiyeleri - 9 Ocak Haftası

Exxon Mobil (XOM)

🎯 Hisse takibini sürdüren Mizuho, not yükseltme açıklamasında marj artışı öngördüğünü belirtti. Mizuho, Exxon’un notunu “NÖTR”den “AL” seviyesine yükseltti.

🔍 Ne demiş?

Bu nedenle, bize göre XCOM’un önümüzdeki 3-5 yıl boyunca takip ettiğimiz Enerji grubunda nakit üretme ve nakit gelir elde etme açısından lider olmadığı bir senaryo oluşturmak zor.” 

Analist Tavsiyeleri - 9 Ocak Haftası

AT&T (T)

🎯 Analist Eric Luebchow, telekom şirketinin notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI”ndan “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti. Luebchow salı günkü bilgilendirme yazısında hissenin Verizon (VZ)’a kıyasla daha cazip olduğunu ve daha güçlü bir büyüme vadettiğini belirtti. Luebchow AT&T için hisse fiyat hedefini 17 dolardan 22 dolara yükseltti.

🔍 Ne demiş?

Luebchow ayrıca, AT&T (T)’nin zorlu piyasa ve enflasyon ortamında yatırımcılar için defansif bir yatırım seçeneği olduğu görüşünde. Analist, şirketin büyüme ivmesinin, yükselen faiz oranları ve abone sayısındaki düşüş sebebiyle gelir riskleriyle karşı karşıya olan Verizon’a kıyasla daha iyi göründüğünü sözlerine ekledi. 

Rollo, “Giderek yoğunlaşan rekabet ortamında kablolu bağlantı (ve muhtemelen DISH) takip edilmesi gereken en büyük rekabetçi unsur olmayı sürdürse de, TMUS ve T abone sayısı artışı açısından sektörün başını çekmeye devam etmeli” dedi. 

Analist Tavsiyeleri - 9 Ocak Haftası

 Bumble (BMBL)

🎯 Analist Justin Patterson, mobil flört şirketinin hisse notunu “SEKTÖR AĞIRLIĞI”ndan “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti ve Bumble (BMBL)’ın online flört trendinden fayda sağlama kabiliyetine yönelik inancın giderek arttığına dikkat çekti. Patterson hisse için, 27 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi.

 🔍 Ne demiş?

Analist pazartesi günkü bilgilendirme yazısında, “Ürün yeniliklerinin yanı sıra uluslararası alandaki yükselişini ve döviz kurundan kaynaklanan ters rüzgarların hafiflemesini dikkate aldığımızda, Bumble uygulamasının yıllık 20%’den fazla olan gelir artışını sürdürebileceğine olan inancımız giderek güçleniyor” ifadelerini kullandı. 

Analist ayrıca Bumble’ın değerlemesinin Match (MTCH) gibi emsallerine kıyasla daha cazip olduğu kanaatinde. 2024 şirket değerinin FVAÖK’e oranının 12,4 katından işlem gören hisse, 15-20% aralığında marj büyüme fırsatı sunuyor. 

Patterson, internet üzerinden flört talebi güçlü kaldıkça; uluslararası pazarlara daha çok açılmasından, döviz kuru olumsuzluklarının hafiflemesinden ve kompliman hizmetini geliştirmesinden şirketin fayda sağlayacağını tahmin ediyor.

Analist Tavsiyeleri - 9 Ocak Haftası

Analist Tavsiyeleri - 9 Ocak Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı