Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 4 Ekim Haftası

October 4, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 4 Ekim Haftası

Oddity (ODD) 

🎯 Bank of America, Oddity’nin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 37 dolardan 60 dolara taşıdı.

 🔍 Ne demiş?

BofA analistleri, hisselerdeki son geri çekilmenin “cazip bir satın alma fırsatı” sunduğunu düşünüyor ve hissenin halka arz fiyatının 16% altında seyrettiğine dikkat çekiyor. Analistler, e.l.f. Beauty (ELF), Coty (COTY) ve Estee Lauder (EL) gibi rakiplerine göre Oddity için çoklu bir genişleme alanı gördüklerini belirtiyor. 

Analist Tavsiyeleri - 4 Ekim Haftası

Orange (ORAN)

🎯 Bank of America, Orange’ın “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” notunu “AL” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 9,72 dolardan 13,65 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Analistler, telekom sektörü için tematik itici güçler arasında rekabetçi eğilimlerin iyileşmesi, daha düşük yatırım ihtiyaçlarına giden yol, pazar içi konsolidasyon fırsatları ve artan temettü getirilerine giden bir yol olduğunu söylüyor. BofA, Orange’ın yatırım durumunun sektörde tüm bu unsurları cazip bir değerleme ile yakalayan az sayıdaki şirketten biri olarak öne çıktığını düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 4 Ekim Haftası

Fluor (FLR) 

🎯 UBS, Fluor’un “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 35 dolardan 47 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Analist Steven Fisher, şirketin uygunsuz muhasebe teknikleri iddiaları üzerine ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile uzlaşmaya varmasının ardından önemli bir dönüm noktasına ulaştığını düşünüyor. Fisher ayrıca şirketin Gordie Howe Köprüsü ve Kuzey Amerika’da sıvılaştırılmış doğal gaz boru hattı gibi projeleri tamamlamak için anlaşmalara varmasıyla hissedeki yükselişin devam etmesini bekliyor. Analist, “Yatırımcıların, hızlı geri dönüşünü sürdüren FLR’nin potansiyelini yeterince değerlendirmediğini düşünüyoruz.” diyor. 

Analist Tavsiyeleri - 4 Ekim Haftası

FleetCor (FLT)

🎯 Citi, FleetCor’un “AL” notunu korudu ve hissenin 285 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 300 dolara yükseltti. 

 🔍 Ne demiş?

Citi analistleri, FleetCor’un üçüncü çeyrek bilançosu öncesinde görünümünü beğeniyor. Citi, şirketin stratejik değerlendirme çabaları konusunda iyimser ve hissenin “birden fazla iyileştirici fırsat” üzerinde hareket ettiğini düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 4 Ekim Haftası

Analist Tavsiyeleri - 4 Ekim Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly, CNBC