Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 30 Ekim Haftası

November 2, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 30 Ekim Haftası

Chevron (CVX) 

🎯 Bernstein, Chevron’un “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 182 dolardan 184 dolara taşıdı. 

 🔍 Ne demiş?

Bernstein analistleri şirket hacimlerinin üçüncü çeyrekte düştüğünü, ancak dördüncü çeyrekte “etkili olmaktan ziyade sıradanlaşan sorunlar barajı” karşısında yükseldiğini belirtiyor. Firma, piyasanın şirket bilançosuna verdiği tepkinin abartılı olduğuna inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 30 Ekim Haftası

Roku (ROKU)

🎯 Pivotal Research, Roku’nun “SAT” notunu “TUT” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 58 dolardan 75 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Pivotal Research analistleri; şirket bilançosundaki net yeni aktif hesap rakamlarını, beklenenden daha iyi geliri, Roku’nun “her zamanki gibi ılımlı” beklentileri önemli ölçüde aşmasını ve şirketin 2024 pozitif FAVÖK hedeflerine kolayca ulaşma olasılığının yüksek olmasını beğeniyor. Analistlere göre Roku hisseleri şu anda makul bir değerde görünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 30 Ekim Haftası

Clorox (CLX) 

🎯 Citi, Clorox’un “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşıdı ve hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 135 dolardan 150 dolar seviyesine taşıdı.

🔍 Ne Demiş?

Citi analistleri şirketin ağustos ayındaki siber güvenlik olayından sonra sunulan beklentilere kıyasla birinci çeyrek bilançosunun beklenenden daha iyi geldiğini belirterek, Clorox’un siber saldırının etkisini hesaba katmak için beklendiği gibi 2024 mali yılı beklentilerini düşürdüğünü söylüyor. Citi, Clorox’un envanter ve raf alanını yeniden inşa etmek için perakende ortaklarıyla halihazırda çalıştığını vurguluyor. analistler ağustos başından bu yana yaşanan 30%’luk satış sonrasında hissenin değerlemesini cazip olarak değerlendiriyor.

Analist Tavsiyeleri - 30 Ekim Haftası

Generac (GNRC)

🎯 Stifel, Generac’ın “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 130 dolardan 135 dolara taşıdı.

 🔍 Ne demiş?

Stife analisti Stephen Gengaro, hisselerdeki risk/ödülü beğendiğini belirtiyor. Gengaro, ev tipi jeneratör envanter seviyelerinin normalleşmesi ve 2024’te yaklaşık 300 milyon dolarlık ev tipi jeneratör satış büyümesini Generac’ın olumlu yönleri arasında sıralıyor. Analist, artan şebeke istikrarsızlığı ile desteklenen ev tipi jeneratörleri segmentinde sağlam bir temel büyüme ve cazip bir değerleme olduğuna inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 30 Ekim Haftası

Analist Tavsiyeleri - 30 Ekim Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly